Важлива зустріч
Важлива зустріч

Поділитися новиною:

Важлива зустріч

7 травня відбулася зустріч голови райдержадміністрації Богдана Маршука, голови районної ради Леоніда Радзивілюка, Славутського міського голови Василя Сидора з головами сільських рад та об’єднаних територіальних громад Славутського району.

У ході зустрічі було обговорено ряд важливих питань життєдіяльності краю, зокрема:   нормативна грошова оцінка земель населених пунктів району; організація перевезень пільгових категорій громадян в Славутському районі; соціально-економічна компенсація ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС під час будівництва енергоблоків № 3, 4; реформування  первинної  та вторинної ланки медичної допомоги, фінансування медичної галузі.

Про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів  розповів начальник  управління Держгеокадастру у Славутському районі Павло Чубок. Зокрема, він наголосив, що значна кількість земель населених пунктів Улашанівської, Берездівської, Ганнопільської  об’єднаних територіальних громад потребують поновлення нормативної грошової оцінки. Вирішення даного питання вимагає значних коштів, проте проведена  робота з нормативної грошової оцінки земель сприятиме наповненню бюджетів за рахунок плати за землю.

Про організацію перевезень пільгових категорій громадян в Славутському районі перед присутніми виступила Мар’яна Гринько, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, яка проінформувала учасників наради про стан розрахунків по відшкодуванню перевізникам компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян

У поточному році на відшкодування компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом виділені  кошти з районного бюджету та бюджетів Крупецької, Улашанівської, Берездівської, Ганнопільської  ОТГ  у сумі 711 тис.грн. Місто  Славута  виділили кошти  на пільгове перевезення громадян по населеним пунктам Варварівка, Голики. Заборгованість на 01 травня 2019 року становить 123. 4 тис. грн. (в т.ч. просрочена кредиторська заборгованість Ганнопільської сільської ради становить 41 000 гривень).  За січень-квітень 2019 року використано  коштів в сумі  316,6 тис.грн.  Середньомісячна компенсація за пільговий проїзд автомобільним перевідникам становить 79 000 грн. За прогнозними розрахунками дефіцит коштів до кінця року становитиме 238 тис. грн. В ході обговорення зазначалося, що жодної копійки на відшкодування компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом не виділило місто Нетішин, куди було направлено звернення по даному питанню.

В ході наради  рекомендовано   головам громад проаналізували можливості своїх бюджетів та прийняли відповідні рішення.

5 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенко було  підписано  указ щодо будівництва 3,4  енергоблоків Хмельницької АЕС. Обговоривши дане питання головам об’єднаних територільних громад та сільських рад було запропоновано подати конкретні пропозиції для затвердження переліку об’єктів на здійснення соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС під час будівництва енергоблоків № 3, 4, яка встановлена в розмірі до 10 % від вартості будівництва енергоблоків

Далі учасники наради перейшли до обговорення питань, що стосуються медицини. Перед присутніми виступили головний лікар КП «Славутський центр ПМСД» Олег Гаврилюк та головний лікар КП «Славутська ЦРЛ» Віктор Іващук.

В Україні стартувала повномасштабна реформа системи охорони здоров'я. ЇЇ проведення розпочалося з первинної ланки надання медичної допомоги – тобто з терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Кожен отримав право вільно обирати для себе лікаря, який буде надавати медичну допомогу  На первинному рівні запроваджено електронні медичні книжки, рецепти на програму "Доступні ліки" та лікарняні. З липня 2019 року українці безкоштовно отримуватимуть 54 діагностичні та лікувальні послуги.
Так, в м. Славута та Славутському районі уклало декларації з сімейними лікарями 48 тисяч громадян (загальна кількість населення 66 000, медичні заклади недоотримали близько 2 млн гривень).  Учасники круглого столу акцентували увагу на необхідності проведення певної роботи щоб максимальна кількість мешканців краю уклали декларації з сімейними лікарями. Олег Віталійович акцентував увагу, що в селах не вистачає лікарів, а також не вистачає коштів на утримання ФАПів. Піднімалося питання чи потрібно закривати ФАПи?.

Міський голова Василь Сидор наголосив, що фінансування медичної галузі – це преференція держави. Сьогодні вирішення багатьох питань медичної галузі покладено на місцеві бюджети. Василь Богданович запропонував учасникам круглого столу об’єднатися, розробити та направити звернення до вищих органів влади з вимогами виправити дану ситуацію.

 В свою чергу голова районної ради Леонід Радзивілюк закликав учасників зустрічі піднімати ті питання які ми можемо вирішити.

Віктор Дмитрович Іващук розповів, що на даний час триває капітальний ремонт інфекційного та травматологічного відділень КП «Славутська ЦРЛ». Також проводяться роботи по ремонту операційного блоку травматологічного відділення. На виконання ремонтних робіт з районного бюджету виділено 200 тис. грн. та 60 тис. грн. на придбання вікон та дверей. Одночасно проводиться ремонтні роботи в санвузлах, на які виділено 200 тис. грн.

 На ремонт інфекційного відділення з районного бюджету виділено 700 тис. грн., з бюджету Улашанівської ОТГ - 250 тис. грн., з бюджету Крупецької ОТГ - 200 тис. грн. з бюджету м. Славута - 500 000. Кошти виділені з районного бюджету осоєні повністю. Кошти, що запланували виділити  громади поки не надійшли. Фінансування на травень нема!

Голова районної ради Леонід Радзивілюк звернувся до голів ОТГ  до міського голови, сільськіх голів з проханням допомогти коштами, прискорити процес виділення коштів та по завершенню заходу оглянути приміщення інфекційного та травматологічного відділень КП «Славутська ЦРЛ». Крім того, Леонід Анатолійович наголосив, що   фінансова підтримка, яку надають міський, районний та бюджети ОТГ мала б бути прямо-пропорційна зростанню якості медичних послуг.

По завершенню наради учасники зустрічі оглянули приміщення інфекційного та травматологічного відділень КП «Славутська ЦРЛ».

 

Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Альбом: Важлива зустріч
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3592 | Переглядів: 295Дата публікації: 13:07 08.05.2019