Обережно – хвороба Лайма!!!
Обережно – хвороба Лайма!!!

Поділитися новиною:

Обережно – хвороба Лайма!!!

З приходом Весни, теплої погоди більшість з нас бажає провести вільний час та вихідні на природі, де ми можемо відпочити та набратися позитивних емоцій.

Але з настанням весняно-літнього сезону любителям відпочинку не слід забувати про можливі загрози зараження деякими інфекційними захворюваннями, які можуть передаватися лісовими мешканцями – кліщами ( через укус кліща), переносниками багатьох інфекцій, зокрема кліщового енцефаліту та бореліозу( хвороби Лайма).

На території Хмельницької області у 2017-2018 рр. було зареєстровано відповідно 116 та 181 лабораторно підтверджених випадків хвороби Лайма. За період останніх двох років в Славутському районі було зареєстровано 3 випадки захворювання, захворілі були жителями міста  Славута в 2- випадках, в 1-ому випадку – с. Ганнопіль.

З епіданамнезу встановлено, що хворі вказували на укус кліщів в лісових масивах  « дубовий гай», с. Романіни та с. Ганнопіль під час відпочинку, збирання ягід та лікарських трав.

 Хвороба Лайма – дуже підступна, її початок може нічим не відрізнятися від звичайної застуди, після чого з’являються перші ускладнення, коли людина звертається до кардіологів, дерматологів, ревматологів. За відсутності лікування хвороба може спричинити серйозні враження нервової системи, нирок, серця, печінки, суглобів та навіть призвести до інвалідності.

 Тому, вирушаючи на природу, подбайте про  свою безпеку з дотриманням заходів індивідуального захисту: вдягніть відповідний одяг, використовуйте репеленти. По поверненню додому, одразу змініть одяг, ретельно огляньте своє тіло та речі, щоб уникнути  небажаного «гостя». Якщо разом із Вами на природі був чотирилапий улюбленець, його теж слід оглянути, перед тим як впустити до помешкання.

Якщо кліщ все-таки вчепився, краще видаліть його правильно в лікувальному закладі – це має велике значення для профілактики зараження та зменшення ризику інфікування у разі роздавлювання паразита та впливу його рідини.

Видаленого кліща не треба викидати, його необхідно доставити на контроль до лабораторії особливо-небезпечних інфекцій.

ДУ « Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить дослідження кліщів на бореліоз, де можна отримати результати інфікування досліджуваного кліща. Необхідно зазначити – дослідження платні.

 Адреса лабораторії ОНІ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» : м. Хмельницький, вул. Храновського 12. Режим роботи: ПН-ПТ з 9.00 до 15.00. тел. 022-67-29-70.

У будь-якому випадку, після укусу кліща необхідно звернутися до лікаря для встановлення нагляду, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, щоб попередити розвиток захворювання.

 

 

 

 Завідувач Славутським районним

 відділенням ДУ «Хмельницький обласний

 лабораторний центр МОЗ України»,

 лікар-епідеміолог                                                                                                    Т.О. Музалевська

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3586 | Переглядів: 283Дата публікації: 15:46 06.05.2019