Пам’ятні заходи з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської трагедії
Пам’ятні заходи з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської трагедії

Поділитися новиною:

Пам’ятні заходи з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської трагедії

33 роки тому – 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів, аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи власним життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Сьогодні  в будинку культури с.Миньківці відбулася  зустріч керівництва району  з ліквідаторами від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На заході були присутні: голова районної ради Л. Радзивілюк, заступник голови райдержадміністрації П. Притуляк,  сільські голови, голова районної спілки інвалідів Чорнобиля "Чорнобиль-єдність" М.  Гордєєв, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що проживають в районі, громадськість с. Миньківці.

 (На обліку в районному управлінні соціального захисту населення перебуває 82 особи, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають на території Славутського району, з них 6 осіб з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, 33 - учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ та ІІІ категорії, 23 - потерпілих, 2- членів сімей померлих громадян із числа ліквідаторів, смерть яких пов’язана з Чорнобильською АЕС та 18 дітей потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС).

 Зі словами вдячності до присутніх звернувся голова районної ради Леонід Радзивілюк: “  “Сьогодні, від імені всіх жителів Славутського району щиро дякую  пожежникам Славутчини, які  першими кинулись боротись із  наслідками  катастрофи. Дякую усім, хто брав участь в ліквідації страшного лиха: водіям, лікарям, працівникам органів внутрішніх справ, працівникам громадського харчування, будівельникам. Адже ви, не шкодуючи свого здоров’я і життя, зробили   все щоб українці мали майбутнє. Ми ніколи не забудемо тих, хто пішов з життя в перші дні трагедії та впродовж наступних  років. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності”.

Під час заходу  голові районної спілки інвалідів Чорнобиля "Чорнобиль-єдність." Михайлу  Гордєєву було вручено грамоту районної державної адміністрації та районної ради.

З коштів районного бюджету виплачено матеріальну допомогу 3  особам постраждалим  внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 1,5 тис. грн.  Протягом січня – березня 2019 року на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської АЕС управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації направлено 26,8 тис. грн.

Учні Миньковецького НВК  подарували присутнім тематичну літературно-музичну програму приурочену Чорнобильській трагедії.

 

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3578 | Переглядів: 405Дата публікації: 14:14 26.04.2019