Вакцинація може врятувати Ваше життя!
Вакцинація може врятувати Ваше життя!

Поділитися новиною:

Вакцинація може врятувати Ваше життя!

На сучасному етапі розвитку медицини та галузі суспільної охорони здоров’я з найуспішніших та результативних інструментів керування інфекціями є метод специфічної профілактики. З такими хворобами як натуральна віспа, дифтерія, поліомієліт, правець, кір пов’язано немало трагічних подій, які вписані в історію людства.

           Щорічно в усьому світі, а з 2005 року і в Україні, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я ( ВООЗ), проводиться Світовий тиждень імунізації. Цього року він проходить під гаслом «Захистимося разом # вакцини діють!».

         Проте, Україна не досягла рівня охоплення щепленнями населення у 95%, як це рекомендує ВООЗ. Навпаки, у 2016 році увійшла у вісімку країн світу з найнижчим охопленням вакцинацією разом з Сомалі та Буркіна – Фасо. Це призвело до спалаху поліомієліту на Закарпатті 2015 року та епідемії кору, яка триває в країні третій рік.

        Серед причин ситуації, що склалася – недостатній рівень політичної та фінансової підтримки системи охорони здоров’я, нестабільний рівень забезпечення імунологічними препаратами протягом останніх років.

        Одним із бар’єрів для забезпечення належного рівня охоплення профілактичними щепленнями є низький рівень довіри населення до вакцинації, що пов’язано з недостатньою проінформованістю людей, щодо цінності вакцинації та наслідків від інфекційних захворювань.

         У ВООЗ підрахували : щорічно вакцинація попереджає до трьох мільйонів смертей від дифтерії, правця, кашлюку та кору.

         Сьогодні вже 30 захворювань можна попередити завдяки вакцинопрофілактиці – її цінність безсумнівна.

          В Україні гарантована державою вакцинація здійснюється у відповідності до діючого Календаря профілактичних щеплень, за яким проводиться планова імунізація людей проти гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правцю, кашлюку, гемофільної інфекції, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи.

         Імунізація є невід’ємним правом людини на здоров’я і повноцінне життя та найефективнішою зброєю у подоланні інфекційних хвороб.

         Вакцинація може врятувати Ваше життя!

 

 

 

 

Завідувач Славутським районним

лабораторним відділенням, лікар-епідеміолог

ДУ «Хмельницький обласний

лабораторний центр МОЗ України»                                                               Музалевська Т.О.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3570 | Переглядів: 270Дата публікації: 13:35 25.04.2019