Професійне навчання – ефективний інструмент реагування на потреби ринку праці
Професійне навчання – ефективний інструмент реагування на потреби ринку праці

Поділитися новиною:

Професійне навчання – ефективний інструмент реагування на потреби ринку праці

Надання державною службою зайнятості послуг, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи на ринку праці (що передбачають як удосконалення професійного рівня, так і надання спеціальних знань з опанування різних методів пошуку роботи), безпосередньо пов’язане з такою науковою і практичною проблемою як організація навчання дорослих.

У зв’язку з цим, виправданим є вибір андрагогічного підходу до організації навчання такої категорії осіб як безробітні. Це обумовлено специфікою задач навчання дорослих, їх психофізіологічними характеристиками, соціальною зрілістю, економічною самостійністю тощо. Доросла людина сама здатна визначити, які результати навчання їй потрібні, в який період і якої якості. Знання необхідні для вирішення життєво важливих проблем. Тому в навчанні дорослих важливим є перенесення акцентів з набуття знань на можливість їх застосування для вирішення реальних особистісних і професійних проблем.

Реалізація таких завдань у процесі навчання дорослих покладається як на організатора навчання, так і, звичайно ж, на того, хто безпосередньо навчає.

Згаданий вище напрям діяльності служби зайнятості організовується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності, поточної та перспективної потреби ринку праці з урахуванням побажань безробітних. Так, станом на 20 березня 2019 року, спостерігається зростання кількості громадян, які скористалися можливістю отримати професію або пройти перепідготовку, підвищення кваліфікації за направленням філії, що складає 119 осіб, з них 42 -   працевлаштовані.

            З початку 2019 року фахівцями Славутської міськрайонноі філії організовано професійне навчання, шляхом стажування, виключно на забезпечення потреб роботодавців у кваліфікованих працівниках, 26-ти безробітним за різними професіями.

Приватний підприємець Довгешко Т.М., яка в минулому році також була безробітна,  але скористалась послугами служби зайнятості, отримала ОВДБ та відкрила власний бізнес «Обслуговування комп’ютерних систем». А сьогодні має можливість надати робочі місця шукачам роботи. На даний час стажуються 4 особи за професіями: електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній, інженер з комп’ютерних систем, програміст системний.

         Приватний підприємець Бунтовська Т.М. має деревообробне підприємство і для власних потреб стажувала 3 особи, які вже працевлаштовані за професіями – комплектувальник меблів, шліфувальник.

Три особи стажуються у приватного підприємця Яремчук Л.В. в кафе «Лісова хата» за професіями: кухар, бармен.

Для потреб СГК «Улашанівський», ФГ «Глорія» організовано стажування за професією тракторист для 4 осіб.      

В лютому 2019 року 1 особа виявили бажання підвищити кваліфікацію за напрямком «Практичний WEB-дизайн» і на даний час навчається в Рівненському ЦПТО ДСЗ, також продовжує навчання безробітна за професією бармен. Ще дві особи протягом лютого-березня навчалися за напрямком «Підприємець-початківець», закінчили навчання і мають відкрити  власну справу.

В 2018 році вперше організували індивідуальне навчання разом з викладачами Рівненського ЦПТО ДСЗ для 5-ти осіб  на виробництві ТОВ «ЮВВІС». І навчання , і практика відбувалась на підприємстві. На даний час всі працевлаштовані за здобутою професією «Верстатник деревообробних верстатів» (фото додається).

В лютому-березні 2019 року активно проводиться підвищення кваліфікації сезонних працівників на замовлення роботодавців, через ЦПТО ДСЗ за різними напрямками: «Технологія озеленення територій», «Особливості організації та виконання робіт у кар’єрах», «Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних с/г культур». Охоплено 86 осіб, з них 29  вже працевлаштовані. Надалі плануємо продовжувати навчання безробітних  для фермерських господарств регіону.

 Тому завдяки активній діяльності фахівців філії, відповідно до умов чинного законодавства, роботодавці без додаткових витрат отримують кваліфіковані кадри, а безробітні нову професію і гарантовану заробітну плату, що в свою чергу задовольняє професійні інтереси усіх вищезгаданих сторін суспільно-економічних відносин.

Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що Славутська міськрайонна філія відпрацювала чітку систему в організації професійного навчання, яка сприяє подальшому забезпеченню безробітних гідною роботою, а роботодавців – кваліфікованими кадрами.

 

 

Інформацію підготував відділ активної підтримки безробітних Славутської МР філії

Довідки за телефоном: 7-03-65 (відділ активної підтримки безробітних Славутсько МР філії)

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3484 | Переглядів: 312Дата публікації: 11:16 19.03.2019