Про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років ‹‹муніципальна няня››
  Про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років ‹‹муніципальна няня››

Поділитися новиною:

Про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років ‹‹муніципальна няня››

З метою підтримки молодих батьків Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 30 січня 2019 року № 68, якою затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ‹‹муніципальна няня››.

  Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується батькам (усиновлювачам), опікунам дитини у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня (станом на 01 січня 2019 року це – 1626 грн.).

Для того, щоб отримати кошти від держави, батьки мають самі обрати няню та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. Няня має бути або фізичною   особою - підприємцем  (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Відшкодування вартості послуги ‹‹муніципальна няня››  є щомісячною адресною компенсаційною виплатою матері/батьку або опікуну дитини до трьох років.   Компенсація послуги “муніципальна няня” не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства. 

Для отримання компенсації батькам необхідно звернутись до структурного підрозділу   з питань соціального захисту населення за місцем проживання. З собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційний номер одного з батьків, свідоцтво про народження дитини,    а також копію укладеного з нянею договору. Крім того, потрібно написати заяву на отримання компенсації і надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо). Строк подачі документів – місяць із моменту укладення договору з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа одержувачу  компенсації потрібно надавати документи, що підтверджують витрати на оплату послуг муніципальній няні.

Компенсація послуги ‹‹муніципальна няня›› призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги  та нянею.

Виплата компенсації не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини. Одержання отримувачами послуги “муніципальна няня” інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації.

Компенсація послуги “муніципальна няня” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

За більш детальною інформацією щодо виплати компенсації за надання послуги ‹‹муніципальна няня›› можна звернутись до управління соціального захисту населення Славутської районної державної адміністрації  за адресою: м. Славута, вул.Соборності,12,  або за  телефоном  (03842) 7-31-64.

 

Начальник управління

соціального захисту населення

Славутської райдержадміністрації                                                                                  М. Гринько

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3455 | Переглядів: 300Дата публікації: 11:34 12.03.2019