Управління Держгеокадастру у Славутському районі Хмельницької області інформує
Управління Держгеокадастру у Славутському районі Хмельницької області інформує

Поділитися новиною:

Управління Держгеокадастру у Славутському районі Хмельницької області інформує

Відповідно до п.11 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» у 2018 році за рішенням та в порядку, затвердженому КМУ проведена загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення.

   Роботи із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення виконані в повному обсязі відповідно до Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затверджено постановою КМУ від 07 лютого 2018р.№105. Таким чином, вперше після 1995 року проведено оцінку всіх земель сільськогосподарського призначення.

       Прийняттям вказаних нормативно-правових актів, з січня 2019 року фактично відмінено необхідність складання технічної документації з нормативної  грошової оцінки для окремих ділянок сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів.

      Всі отримані дані розміщені на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. На сайті є можливість онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки, як зареєстрованих Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів.

      Ознайомитись з роботою порталу можна за адресою https://ngo.land.gov.ua/uk або ж через сайт Держгеокадастру, де є вікно «ПОРТАЛ НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК».

   Створення вказаного порталу дає для громадян- власників землі, які здають ділянки в оренду, можливість, спираючись на дані НГО, переконатись у справедливості орендної плати та за необхідності скоригувати її.

      Для орендарів –це можливість чітко спрогнозувати свої орендні витрати у будь-якій частині України та обсяг обов’язкових платежів.

      Для органів місцевого самоврядування- чітке уявлення про оцінку земельних ресурсів та можливість прорахувати надходження  до бюджетів, запровадження планування.

       З 01 січня 2019 року для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення  незалежно від форми власності використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.   

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3424 | Переглядів: 294Дата публікації: 09:04 22.02.2019