Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння
Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння

Поділитися новиною:

Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння

Ми живемо в період кліматичних змін – це створює виклики для лісового господарства, для лісів всієї планети і наших Хмельницьких зокрема. Ліси страждають від недостатньої зволоженості, рівень грунтових вод падає, лісові насадження починають хворіти та всихати, їх масово вражають ентомо-шкідники.

 На сьогоднішній день, вперше в Україні,  у Славутському лісгоспі створюється потужний комплекс по вирощуванню сіянців із закритою кореневою системою, який має запрацювати вже навесні поточного року.   Основна ціль створення комплексу є ознайомлення хмельницьких лісових господарств із сучасними технологіями та обладнанням для обробітку насіння та вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Відкрито павільйон для притінення  та автоматичного поливу сіянців площею 1700 кв.м. для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Закуплено лінію для точного висіву насіння у касети Beta 65 фірми Urbinati (Італія). Будуть використовуватись касети на 60 та 40 посадкових місць. Субстракт для посіву являє собою торфосуміш з додаванням комплексу мінеральних добрив. Продуктивність даної лінії дозволяє висівати до 500 касет на 1 годину. Побудовані спеціальні холодильні камери, як для зберігання насіння, так і для посадкового матеріалу, де підтримується оптимальна вологість та температура. Потрібні лише якісне зерно та субтракт – і все це робить техніка, тому помилки виключені. Схожість сіянців – стовідсоткова. Людей замінив конвеєр!

Наразі павільйон розраховано на вирощування 500 тисяч штук сіянців лісових порід. Відтак у лісгоспі планують його розширити та поставити вирощування на конвейер, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою, тож постало логічне питання відмови від ручної роботи та доведення її до повної автоматизації.

Лісівничий та економічний аспекти використання

садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів, дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупно мірний садивний  матеріал, який при висаджуванні на лісокультурну ділянку не втрачає енергії та інтенсивності росту оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.

Висока приживлюваність та збереженість (90-95%)  лісових культур, створених з використанням садивного матеріалу із закритою кореневою системою дає можливість:

розширити терміни їх садіння, проводити садіння навіть у липні місяці садивним матеріалом, вирощеним у поточному році;

зменшити густоту культур без погіршення їх якісних характеристик;

зменшити кількість агротехнічних і лісівничих доглядів до віку перевезення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі;

скоротити терміни вирощування лісових культур до переведення їх у вкриті лісовою рослинністю землі та підвищити їх якість.

Кращий ріст лісових культур та швидке їх зімкнення сприятиме більш швидкому та інтенсивному відновленню лісового середовища на зрубах.

 

Запровадження нових технологій допоможе частково розв'язати проблему всихання лісів, оновити насадження і перейти до вирощування лісів на засадах, наближених до природи лісівництва.

 

 

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Альбом: Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння
Альбом: Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння
Альбом: Шеф - монтаж та наладка сучасної лінії висіву насіння
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3383 | Переглядів: 413Дата публікації: 09:41 12.02.2019