Діяльність Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у м.Славута щодо особистого прийому громадян, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації у 2018 році
Діяльність Шепетівської місцевої прокуратури 
з місцем дислокації у м.Славута щодо особистого прийому громадян, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації 
у 2018 році

Поділитися новиною:

Діяльність Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у м.Славута щодо особистого прийому громадян, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації у 2018 році

Відповідно до cтатті 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, мають таке ж право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Розгляд звернень і запитів та особистий прийом громадян в органах прокуратури здійснюється на принципах законності, об’єктивності, всебічності, неупередженості, своєчасності, недопущення дискримінації за будь-якими ознаками, заборони переслідування за подання звернення, неухильного дотримання вимог професійної етики та поведінки прокурорів.  

 У Шепетівській місцевій прокуратурі створені усі необхідні умови для своєчасного прийому, реєстрації та розгляду звернень громадян. Приміщення місцевої прокуратури обладнані інформаційними стендами, на яких оприлюднена інформація щодо графіку прийому громадян керівництвом Генеральної прокуратури України, прокуратури Хмельницької області та місцевої прокуратури. Крім того, на стендах висвітлено інформацію про телефон «гарячої лінії» місцевої прокуратури та електронну адресу місцевої прокуратури з метою скерування звернень та запитів.

Упродовж 2018 року, на розгляд Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у місті Славута надійшло 162 звернення громадян, що на 36,5 % менше, ніж у 2017 році (255). Із загальної кількості звернень 57 – вирішено по суті, 98 – направлено за належністю, 2 – направлено іншим прокурорам, 2 – виключено з обліку, 3 – дублікати. З вирішених звернень – 3 задоволено.

Із 57 розглянутих звернень (проти 69 – 2017), 26  з питань досудового розслідування (проти 49 – 2017).  

Значна частина звернень громадян направлена до Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області, у зв’язку з тим, що обставини викладені у зверненнях стосувались питань, віднесених до компетенції органів Національної поліції. Окрім того, звернення надсилались в інші установи та організації, так як, громадяни та юридичні особи звертались до прокуратури зі скаргами, розгляд яких відповідно до вимог чинного законодавства не відносився до компетенції органів прокуратури.

З числа звернень, що надійшли до прокуратури за вказаний період, в порядку ст.5 Закону України «Про звернення громадян» звернення заявникам не поверталися, без розгляду не залишалися.

Крім того, оперативними працівниками на особистому прийомі прийнято 82 громадянина, у тому числі з письмовими зверненнями - 42 (2017 - 73).

Упродовж 2018 року до Шепетівської місцевої прокуратури з місцем дислокації у місті Славута надійшло 2 запити на інформацію, з яких 1 запит на інформацію розглянуто місцевою прокуратурою та надано інформацію та 1 запит надіслано іншому розпоряднику інформації.

 

Прокурор Шепетівської

місцевої прокуратури                                                                                          Т.Бондарук

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3312 | Переглядів: 321Дата публікації: 11:53 16.01.2019