Протидія корупції
Протидія корупції

Поділитися новиною:

Протидія корупції

Шепетівською місцевою прокуратурою здійснюється систематичний аналіз стану законності у сфері запобігання корупції з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

  Так, упродовж 2018 року, реалізовуючи покладені на органи прокуратури завдання, Шепетівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у місті Славута опрацьовано електронні декларації, розміщені на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

За результатами опрацювання встановлено, що у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування відсутні декларації окремих депутатів місцевих рад, мають місце факти подання декларацій з порушенням встановленого строку.

   Також виявлено непоодинокі факти декларування посадовими особами органів місцевого самоврядування, всупереч вимогам ч.1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», завідомо недостовірних відомостей, а саме – не відображення у щорічних деклараціях наявних у власності та/або користуванні останніх та членів їх сімей, об’єктів нерухомого майна, доходів та видатків.

            Вказані матеріали для подальшої перевірки дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» спрямовано до Управління захисту економіки в Хмельницькій області ДЗЕ Національної поліції України.

Протягом 2018 року, прокурори місцевої прокуратури з місцем дислокації у м. Славута взяли участь у розгляді Славутським міськрайонним судом 23 відповідним адміністративних справ. За результатами судового розгляду протоколів, 22 особи визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. На винних осіб накладено стягнення у виді штрафу, в розмірі від 850 до 3400 гривень.

Найбільш поширеним правопорушенням цієї категорії є порушення вимог фінансового контролю, через несвоєчасне подання посадовцями декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та вимог про недопущення конфлікту інтересів.

            Окрім того, з метою виявлення причин та умов, які сприяли вчиненню корупційних та/або пов’язаних з корупцією правопорушень, у 2018 році Шепетівською місцевою прокуратурою, відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», внесено 10 подань до органів місцевого самоврядування міста та району.

Робота Шепетівської місцевої прокуратури, на вказаному напрямку прокурорської діяльності, спрямована перш за все на запобігання корупції, тому звертаємо увагу осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що з 1 січня поточного року розпочався черговий етап подання щорічних електронних декларацій за 2018 рік.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції доступна оновлена інформація, яка допоможе Вам у заповненні та поданні декларації.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні  кваліфікованого електронного підпису.

 

 

Прокурор Шепетівської

місцевої прокуратури                                                                                В. Мельник

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3283 | Переглядів: 374Дата публікації: 16:55 03.01.2019