Засідання колегії райдержадміністрації
Засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання колегії райдержадміністрації

27 грудня під головуванням очільника райдержадміністрації Богдана Маршука відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації.

У засіданні взяли участь: члени колегії, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники засобів масової інформації.

Про роботу закладів культури району інформувала присутніх завідувач сектору культури та туризму районної державної адміністрації Валентина Бражук. Зокрема, Валентина Миколаївна зазначила, що  культурно-масову роботу в районі забезпечують 50 установ культури: 26 закладів клубного типу, районний будинок культури, 21 сільська бібліотека, районна центральна бібліотека (доросла та дитяча). У районі функціонують 3 народні колективи та 1 зразковий, 4 громадські музеї.

У закладах культури району працює 67 фахівців, у тому числі 22 працівники сільських клубних закладів, 15 - районного будинку культури, 18 - сільських бібліотечних закладів, 12 - центральної районної бібліотеки, з них  85%  мають фахову освіту. 

У районному бюджеті на 2018 рік видатки на галузь культури передбачені в сумі 3489,21 тис. грн., за 11 місяців 2018 року освоєно 2983,1 тис. грн.

Протягом 2018 року закладами культури району надано платних послуг населенню на загальну суму 58 тис. грн., у тому числі 27,3 тис. грн. - районною централізованою бібліотечною  системою, 19,2 тис. грн. - сільськими закладами культури, 11,5 тис. грн. - районним будинком культури.

У клубних закладах діє 77 аматорських гуртків та колективів (774 учасники), з них 44 дитячих (456 учасників). Упродовж  2018 року проведено 2371 масовий захід, у тому числі 73 районних заходи з нагоди державних, народних свят та визначних дат. 

Колективи художньої самодіяльності районного будинку культури брали участь у заключному турі обласного огляду-конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу», Всеукраїнському  фестивалі  «Велика коляда» (м. Львів), регіональному фестивалі  «Нетішинська коляда», районному фестивалі народного мистецтва «Поліський передзвін», народному святі «Поліська масляна» (с. Жуків), етнофестивалі «Гостини поблизу Горині», зональному етапі обласного фестивалю-конкурсу аматорських театральних колективів «Подільська сцена – 2018», Міжнародному фестивалі «Над річкою Іною» (Польща), регіональному фольклорному фестивалі «Етногостини у «Перлинки», урочистих заходах з нагоди Дня незалежності України (м. Славута, м. Хмельницький), відкриття обласної виставки  «Агро-Поділля 2018» (м. Хмельницький), святі «Повітові обжинки» (Красницький повіт Люблінського воєводства республіки Польща), регіональному фестивалі-конкурсі мистецтв «Атом добра і любові» (м. Нетішин).

Вжито заходів щодо покращення матеріально-технічної бази закладів культури клубного типу. Для районного будинку культури придбано 8 енергозберігаючих світильників загальною вартістю 5 тис. грн.,                                  3 енергозберігаючі панелі (4,5 тис. грн.). Крім того, спрямовано кошти в сумі              6,120 тис. грн. на придбання матеріалів (фарба, малярне приладдя тощо) для проведення косметичного ремонту приміщень районного будинку культури, проведено ремонт локальних електромереж (7,4 тис. грн.).

Придбано музичну апаратуру (5,7 тис. грн.) для Губелецького сільського клубу, мікрофони та штучну ялинку (4,0 тис. грн.) для Головлівського сільського будинку культури, баян (20,0 тис. грн.) та електрогітару (3,88 тис. грн.) для Улашанівського сільського будинку культури.

Проведено заміну вікон та дверей в Іванівському сільському будинку культури (29,1 тис. грн.) Лисиченському (35,9 тис. грн.),  Гутенському (17,9 тис. грн.), Губелецькому (26,5 тис. грн.), Головлівському (50 тис. грн.) сільських клубах. Крім того, встановлено нову огорожу на території Марачівського сільського клубу (10 тис. грн.).  

Замінено двері в глядацькому залі (24,990 тис. грн.), проведено ремонт танцювального залу та покрівлі (111 тис. грн.) у Старокривинському сільському будинку культури. В Улашанівському сільському будинку культури замінено вікна та покрівлю (851,715 тис. грн.),  Вачівському сільському клубі замінено вікна (19,3 тис. грн.), дах, проведено поточний ремонт глядацької зали (667,3 тис. грн.). Завершується капітальний ремонт глядацького залу та покрівлі  приміщення Миньковецького сільського будинку культури (1413,0 тис. грн.), поточний ремонт локальних електричних мереж, заміна покрівлі та підлоги у Перемишельському сільському клубі (705,222 тис. грн.).

У 2018 році діяльність бібліотек була спрямована на підтримання позитивного іміджу, співпрацю з соціальними партнерами, здійснення оперативного і комфортного обслуговування користувачів на більш якісному рівні, забезпечення користувачів інформацією щодо діяльності органів влади, здійснення просвітницької діяльності шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової науки, культури та літератури, впровадження нових форм роботи та сучасних інформаційних технологій, активізацію інформаційної діяльності з використанням нових бібліотечних технологій і з урахуванням постійного і швидкого зростання обсягів світових інформаційних ресурсів, покращення матеріально-технічної бази, постійне підвищення професійного рівня та формування корпоративної культури персоналу.

Упродовж 2018 року бібліотечними закладами надано послуги для 10362 читачів, у тому числі для 2004 дітей. Загальна кількість відвідувань  становить 96030 чоловік, у тому числі 53133 в сільській місцевості. У поточному році видано 247334 примірники книг, у тому числі 141039 в сільській місцевості.

Станом на 01.01.2019 загальний бібліотечний фонд становить 209006 документів, з них 7595 примірників періодичних видань, 201397 примірників книг. 

У 2018 році обсяг книжкового фонду зменшився на 45828 екземплярів.   Слід зазначити, що оновлення бібліотечних фондів проходить повільно, за 2018  рік фонди оновилися  лише на  1,3% (норма - 10%).

Показник книгозабезпеченості одного користувача становить 16,4. У 2018 році до бібліотечного фонду надійшло 1197 примірників літератури на  загальну суму 65,012 тис. грн. Так, у книжкових магазинах придбано 264 примірники літератури загальною вартістю 16,789 тис. грн. До бібліотечного фонду надійшло 435 примірників подарункової літератури (15,129 тис. грн.), 152 примірники з обмінних фондів обласних бібліотек (4,346 тис. грн.), 270 примірників за державною програмою (24,673 тис. грн.). Крім того, з бюджету Жуківської сільської ради виділено субвенцію в сумі 2 тис. грн. на придбання літератури для бібліотеки-філіалу с. Жуків.  

У поточному році Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського спільно з видавництвом «Грані-Т» проводила благодійну акцію з безкоштовного поповнення фондів бібліотек закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти. Славутська центральна районна бібліотека долучилась до цієї акції і отримали 116  примірників літератури для дорослих та дітей.

У бібліотеках району проведено передплату періодичних видань на 2018 рік на загальну суму 14,610 тис. грн.

Також проведено роботу щодо покращення матеріально-технічної бази бібліотечних закладів. Замінено вікна та двері, проведено поточні ремонти приміщень у бібліотеках-філіалах сіл Старий Кривин та Улашанівка. Проведено капітальний ремонт в центральній районній бібліотеці, на що спрямовано 1489,0 тис. грн.  

Для районної бібліотеки виділено з районного бюджету 94,900 тис. грн. на придбання меблів та інвентарю (столи, шафи, стільці, стелажі, жалюзі).   

У Славутській центральній районній бібліотеці та у бібліотеках сіл Миньківці, Старий Кривин, Жуків діють пункти вільного доступу до Інтернету, які є невід’ємною складовою бібліотечних ресурсів, що спонукає до інноваційної діяльності, пошуку нових форм роботи, залучення нових користувачів. Слід зазначити, що саме у цих бібліотеках значно збільшилась кількість користувачів. Так, у 2018 році скористалось послугами пунктів вільного доступу до Інтернету 9463 особи. Крім того, бібліотеки надають послуги зі сканування, копіювання, фотографування та друку документів. 

Протягом цього року в бібліотеках Славутської районної централізованої бібліотечної системи проведено 251 масовий захід.

Упродовж 2018 року бібліотечними закладами вжито заходів щодо проведення краєзнавчої роботи, ґрунтовного вивчення та висвітлення історії рідного краю, відродження його кращих традицій. Краєзнавчий фонд бібліотек району нараховує 10737 примірників.

У 2018 році працівники бібліотек Славутського району підвищували кваліфікацію на тренінгах, вебінарах. Так, Славутська центральна районна бібліотека брала участь в обласній Інтернет-конференції «Про стан та перспективи інформатизації публічних бібліотек області», тренінгу «Контент-маркетинг для бібліотек», що проводився на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Островського, та інших заходах.

З метою вдосконалення фахової майстерності бібліотечних працівників проведено три семінари-практикуми на теми: «Аналіз ефективності діяльності бібліотек: від реалізованих планів до нових ідей», «Інтернет в публічній бібліотеці: забезпечення інформаційних потреб користувачів», «Обслуго-вування сільської громади та співпраця з нею».

Одна із найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами - це діяльність клубів при бібліотеках, які згуртовують різних людей за віком, професією, освітнім і культурним рівнем. У клубах поєднуються особисті і суспільні інтереси, розвивається творча активність, ініціатива читачів.

На цей час працює 18 клубів за інтересами. Найбільш популярними є клуби народознавчого характеру: «Берегиня» (с. Жуків), «Горлиця», «Родовід» (с. Улашанівка).

Незважаючи на значні досягнення і здобутки у роботі закладів культури району, залишаються невирішеними ряд проблем. Це, насамперед, зміцнення  їх матеріально-технічної бази, проведення капітальних ремонтів приміщень та опалювальних систем. Крім того, необхідний значний фінансовий ресурс на проведення районних заходів та конкурсів, поповнення бібліотечних фондів, передплату періодичних видань, комп’ютеризацію бібліотечних установ. 

Про хід виконання розпорядження голови районної державної  адміністрації від 31.05.2017 № 290/2017-р «Про стан здійснення  соціальної роботи Славутським районним центром  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» інформувала присутніх директор Славутського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Наталія Пермінова. Наталія Юріївна підкреслила, що Славутський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  – це спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Упродовж 2018 року робота центру спрямовувалась на надання соціальних послуг найбільш вразливих категорій населення, виявлення та здійснення оцінки потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, їх соціального супроводу, проведення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням, соціально-небезпечним хворобам у дитячому та молодіжному середовищі, формування навичок здорового способу життя, попередження насильства в сім’ї та торгівлі людьми.

У 2018 році соціальна робота здійснювалась на території 14 сільських рад району (30-ти населених пунктів із загальною чисельністю населення 11506 осіб), що не об'єдналися у територіальні громади, а також на території Ганнопільської сільської об'єднаної територіальної громади (16-ти населених пунктів із загальною чисельністю населення 6747 осіб).

Відповідно до повідомлень та обстежень умов проживання, а також особистих звернень громадян 728 сімей, у яких проживає 1143 дитини, були охоплені соціальними послугами. Працівниками центру здійснено 98 виїздів у населені пункти району, проведено оцінку потреб 685 сімей з дітьми та інших осіб. За результатами оцінювання та з метою здійснення соціальних  опіки, надання допомоги у подоланні життєвих труднощів, підвищення соціального статусу 30 сімей (77 дітей) перебували під соціальним супроводом. За результатами проведеної роботи припинено соціальний супровід усіх сімей у зв’язку з вирішенням складних життєвих обставин. Слід зазначити, що у проведенні цієї роботи також сприяли служба у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчі комітети сільських рад, Славутська центральна районна лікарня.    

З метою виконання заходів щодо запобігання аморальній, протиправній поведінці, профілактики сімейного насильства та жорстокого поводження з дітьми у 48 сім'ях (116 дітей), в яких існує ризик соціального сирітства, проведено соціальну роботу, здійснено інспектування умов їх проживання. Крім того, на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації розглянуто подання центру відносно 6 родин (19 дітей), в яких батьки систематично ухиляються від виконання батьківських обов'язків з виховання та догляду за своїми дітьми. 

Проводиться робота щодо повернення дітей із закладів державного утримання в біологічні сім'ї. За результатами соціального супроводу одна дитина, що була відібрана від батьків без позбавлення батьківських прав та перебувала в дитячому будинку, повернута в родину.  

Здійснюється облік та охоплення соціальними послугами осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Упродовж 2018 року на обліку центру перебувало 56 осіб зазначеної категорії, з них 22 особи охоплені соціальною роботою.

 З метою запобігання ранньому соціальному сирітству та відмов від новонароджених дітей при пологовому відділенні та жіночій консультації Славутської центральної районної лікарні функціонує консультаційний пункт центру. У 2018 році послугами консультаційного пункту охоплено 7 громадянок, здійснено обстеження житлово-побутових умов за місцем їх проживання, надано комплекс соціальних послуг з набуття навичок відповідального батьківства.

Забезпечується контроль за створенням у сім’ях належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, здійснено обстеження 90 сімей з метою перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини та допомоги одиноким матерям. За результатами перевірки центром підготовлено подання управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації про припинення виплати такої допомоги для однієї сім'ї (3 дитини), а також щодо поновлення виплати допомоги для двох сімей (6 дітей), в яких батьки покращили умови проживання. 

Здійснюється соціальне супроводження однієї прийомної сім'ї, в якій виховується 2 дітей, позбавлених батьківського піклування. У червні 2018 року прийомні батьки навчалися на курсах з підвищення кваліфікації у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та отримали відповідне свідоцтво. Для 12 сімей опікунів та  піклувальників надано консультації з питань захисту житлових та майнових прав, підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

З метою реалізації заходів з попередження насильства в сім'ї впродовж 2018 року центром спільно з працівниками управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснено інспектування умов проживання у 9-ти сімей, в яких виявлені випадки сімейного насильства. З членами родин проведено виховні бесіди з питань попередження насильства в сім'ї та запобігання жорстокому поводженню з дітьми. 

Центр співпрацює зі Славутським міськрайонним відділом з питань пробації щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі. Упродовж 2018 року до центру надійшло повідомлення щодо 19 молодих осіб з числа засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, спільно з виконкомами сільських рад організовано громадський контроль за їх поведінкою. Одна особа зазначеної категорії була направлена до Славутського об’єднаного міського комісаріату для надання консультацій про можливе проходження служби за контрактом. Для 4-х осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, надано послуги соціальної реабілітації/підтримки.  Крім того, усім зазначеним вище громадянам надано послуги соціальної профілактики, в тому числі проінформовано з питань формування здорового способу життя, профілактики наркоманії та алкоголізму, соціально-небезпечних хвороб, у тому числі ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших. Трьом особам надано допомогу у вирішенні соціально-побутових проблем, одній громадянці виділено гуманітарну допомогу.

З метою пропаганди здорового способу життя, сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми, сприяння відповідальному ставленню батьків до створення умов, необхідних для всебічного розвитку та виховання дітей, проведено 42 групових заходи, груповою роботою охоплено 126 сімей та 443 дитини. Розповсюджено 180 примірників інформаційно-просвітницьких буклетів з цієї тематики.  

У рамках семінару «Жінка на ринку праці», який проводився  Славутською міськрайонною філією Хмельницького обласного центру зайнятості для безробітних громадян, Славутським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено 4 інформаційно-просвітницькі заходи стосовно сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На веб-сайті Славутської райдержадміністрації систематично висвітлюєть-ся інформація про роботу центру, оприлюднено 20 матеріалів з актуальних питань дитячої, молодіжної та сімейної тематики.

З метою організації контролю за дотриманням прав і законних інтересів осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, та осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, надання допомоги цим особам в їх соціальній адаптації в районі створена та діє районна спостережна комісія. Організацію роботи комісії здійснює центр, секретарем комісії є директор центру. Упродовж 2018 року проведено 12 засідань спостережної комісії,  за результатами проведеної роботи оформлено 12 протоколів. 

З метою протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу, туберкульозу та наркоманії при райдержадміністрації створена та діє координаційна рада, роботу якої організовує центр. У  2018 році проведено 2 засідання координаційної ради, за результатами яких прийнято ряд рішень щодо профілактики та лікування туберкульозу, запобігання захворюванню на ВІЛ-інфекцію. 

Наталія Юріївна також зазначила, що у зв'язку зі створенням сільських об'єднаних територіальних громад в районі та відсутністю коштів на утримання Славутського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 26.10.2018 № 494-р «Про ліквідацію Славутського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді». Наразі проводиться процес ліквідації центру. 

З планом роботи районної державної адміністрації на І квартал 2019 року та  планом роботи на 2019 рік ознайомив присутніх керівник апарату райдержадміністрації Ігор Крутенчук.

Завершив засідання та підвів підсумки колегії голова районної державної адміністрації Богдан Маршук. По всіх розглянутих питаннях колегією райдержадміністрації прийнято відповідні рішення.

 

Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Альбом: Засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3271 | Переглядів: 527Дата публікації: 11:56 27.12.2018