Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації
Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної
комісії при Славутській районній державній адміністрації

Поділитися новиною:

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації

13 грудня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації.

У ході засідання було розглянуто питання щодо стану існуючих місць захоронень тварин на території Славутського району. Перед присутніми виступила в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Славутському районі – Любов Колесник. Любов Власівна поінформувала присутніх, що на  території Славутського району розташовано 40 худобомогильників з яких 17 діючих 19 закрито рішеннями сільських рад, 2 законсервовано та 2 недіючі. Утримання худобомогильників   в відповідності до вимог чинних «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України» залишається дуже актуальним. Керівник  зазначила, що окрім державної служби ветеринарної медицини цією проблемою ніхто не опікується. Як правило, при створенні худобомогильників земля не відводилась, тому існують випадки коли худобомогильники не нанесені на плани-схеми населених пунктів та топографічні карти, що ускладнює їх визначення на місцевості.

В зв'язку з ліквідацією багатьох тваринницьких господарств, розмежуванням земель в межах населених пунктів та тих, що заходяться в підпорядкуванні районних державних адміністрацій, багато худобомогильників опинилася за межами населених пунктів і голови сільських рад посилаються на те, що дані худобомогильники не належать до їх сфери відповідальності.

Як засвідчує практика, своєчасна і надійна утилізація відходів тваринного походження є запорукою забезпечення екологічного та ветеринарно-санітарного благополуччя тваринницьких потужностей, підприємств по забою та переробці тварин, а також особистих селянських та фермерських господарств, запобігає поширенню інфекційних захворювань не лише серед тварин, а і серед людей.

Однак на сьогоднішній день на території району виникла проблема утилізації відходів тваринного походження. Вона полягає в тому, що керівники сільськогосподарських підприємств та підприємств, що виробляють продукцію тваринного походження не виконують вимог чинного законодавства, яке визначає правила утилізації відходів тваринного походження.

Також не вирішено питання щодо утилізації відходів тваринного походження, які утворюються під час утримання тварин і птиці та їх забою в особистих господарствах населення.

Відповідно до діючого законодавства, а саме статті 35-2 Закону України «Про відходи» утилізація відходів тваринного походження на території України здійснюється спеціалізованими підприємствами з утилізації відходів тваринного походження і не може здійснюватись підприємствами, що виробляють продукцію тваринного походження.

На території Славутського району відсутні підприємства з утилізації відходів тваринного походження але в Шепетівському районі  розташовано спеціалізоване підприємство з утилізації відходів тваринного походження - це Шепетівська філія Державного підприємства «Укрветсанзавод».

Обговоривши дане питання комісія прийняла рішення:

1. Інформацію, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Славутському районі Колесник Л.В., взяти до відома.

2.  Забезпечити утилізацію відходів тваринного походження відповідно
до вимог статті 35-2 Закону України «Про Відходи»

3. Розглянути на сесіях громад та сільських рад питань щодо поводження з відходами тваринного походження та затвердження заходів:

з проведення інвентаризації місць захоронення трупів тварин з їх обов'язковим точним топографічним нанесенням на плани - схеми населених пунктів та топографічні карти;

приведення наявних худобомогильників  у відповідність до вимог чинних «Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України», затверджених наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 27.10.2008, зареєстрованих в міністерстві юстиції України 29.01.2009 за №85/160 та утримання їх в належному ветеринар-санітарному стані;

виведення з експлуатації недіючих худобомогильників.

 

 

Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації
Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації
Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації
Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3230 | Переглядів: 414Дата публікації: 11:34 13.12.2018