Ускладнення погодних умов – це той період коли необхідно бути надзвичайно обачними
Ускладнення погодних умов – це той період коли необхідно бути надзвичайно обачними

Поділитися новиною:

Ускладнення погодних умов – це той період коли необхідно бути надзвичайно обачними

Наближається зима, а тому мокрий сніг, дощі та пориви вітру – ось те, до чого кожному з нас слід готуватися.

. Ускладнення погодних умов – це той період коли необхідно бути надзвичайно обачними. Правильно підбирайте одяг та взуття перед виходом на вулицю, обмежте переходи на далеку відстань, особливо в нічний час!

Розглянемо основні складні погодні умови з якими доведеться зіштовхнутися найближчим часом та правила поведінки в кожній ситуації.

Отже, розпочнемо з ожеледиці. Пам’ятайте, для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям з стійкою підошвою, уникайте взуття на високих підборах. Особливо уважними під час ожеледиці мають бути вагітні жінки та громадяни старшого віку.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує ймовірність падіння, тому виходьте із будинку повільно. При порушенні рівноваги швидко присядьте – найчастіше це дає змогу втриматися на ногах. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – це дозволить зменшити силу удару. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.

Не прогулюйтеся краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та зісковзнути на дорогу або автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. За таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані.

Під час сильного снігопаду та утворення ожеледиці намагайтесь не використовувати особистий автотранспорт без нагальної потреби.

Ще одним з несприятливих випадків погодних умов під час осінньо-зимового періоду є значне посилення швидкості вітру, шквали.

В разі отримання повідомлення про посилення вітру необхідно прибрати майно з двору та балконів у будинок (підвал), обрізати сухі дерева, поставити на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Щільно закрити вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори.

Під час стихійного лиха необхідно зберігати спокій, уникати паніки. Закрити вікна та відійти від них подалі, вимкнути електро- та газопостачання. Зібрати документи, одяг та найбільш необхідні та цінні речі, продукти харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках. При можливості сховатися у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Налаштувати приймач для отримання інформації про подальші дії.

Пам’ятайте, що Ваша безпека у Ваших руках. Будьте уважні та обережні. При можливості допомагайте рідним та близьким, а також людям старшого віку!

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/3090 | Переглядів: 308Дата публікації: 13:39 25.10.2018