ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ У БЮДЖЕТНІЙ СФЕРІ
ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ У БЮДЖЕТНІЙ СФЕРІ

Поділитися новиною:

ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ У БЮДЖЕТНІЙ СФЕРІ

Відповідно до ст. 131-1 Конституції України та ст.2 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури, поряд з іншими, покладається функція представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку визначеному Законом.

Виконуючи конституційну функцію місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи представницького характеру, спрямовані на захист інтересів держави, при цьому, особлива увага приділяється здійсненню представництва інтересів держави у бюджетній сфері.

       Так, не залишено без уваги прокурора питання щодо виконання суб’єктами господарювання обов’язку, передбаченого ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», в часті сплати коштів пайової участі, оскільки, одним із джерел наповнення бюджету є своєчасна та повна сплата замовниками будівництва пайової участі у розвиток  інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів. 

         З метою захисту інтересів держави з питань сплати коштів пайової участі   місцевою прокуратурою з місцем дислокації м.Славута заявлено позов до забудовника, який своєчасно не сплатив кошти пайової участі, внаслідок чого до бюджету міста не надійшло 40 тис.грн. Позов судом задоволений та реально виконаний.

         Крім того, місцевою прокуратурою заявлено позов до забудовника, який тривалий час ухиляється від укладення договору та від сплати коштів пайової участі в сумі  1 323 тис.грн.  Рішенням господарського суду Хмельницької області позов Шепетівської місцевої прокуратури задоволено та визнано укладеним  договір  про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Славути.

          Також,  в поточному році місцева прокуратура реагувала на факти несплати платниками податків орендної плати за землю, шляхом пред’явлення позовних заяв про розірвання договорів оренди. В 2017 році місцевою прокуратурою пред’явлено два позови про розірвання договорів оренди земельних ділянок, у зв’язку з систематичною несплатою орендної плати, в результаті чого до державної та комунальної власності повернуто дві земельні ділянки:  площею 288 га вартість 4,8 млн.грн. та площею 980 кв.м вартість 439 тис.грн.

Також, за позовом місцевої прокуратури визнано недійсним договір оренди земельної ділянки водного фонду площею 7,3 га, вартістю 254 тис.грн, укладеного між Славутською РДА та суб’єктом господарювання, у зв’язку з не проведенням нормативно-грошової оцінки.

 На даний час на розгляді в господарському суді Хмельницької області перебуває позов місцевої прокуратури про стягнення з одного з суб’єктів господарювання 96 тис.грн. збитків, заподіяних використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Крім того, місцевою прокуратурою пред’явлено 3 позови на суму 9 тис.грн. про стягнення до районного бюджету коштів, витрачених на лікування потерпілих від кримінальних правопорушень.

Робота місцевої прокуратури, спрямована на захист інтересів держави у бюджетній сфері триває.

 

Прокурор Шепетівської

місцевої прокуратури                                            Т.Бондарук                                          

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2109 | Переглядів: 154Дата публікації: 11:10 27.11.2017
Версія для слабо- зорих