Актуально | Інформування населення | ХТО МАЄ ВИПЛАТИТИ ГРОШОВІ КОШТИ НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ У РАЗІ СМЕРТІ РОБОТОДАВЦЯ – ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ?
ХТО МАЄ ВИПЛАТИТИ ГРОШОВІ КОШТИ НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ У РАЗІ СМЕРТІ РОБОТОДАВЦЯ – ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ?

Відповідно до статті 99 Податкового кодексу України виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Відповідно до статті 48 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців“ у разі смерті фізичної особи – підприємця третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.

Таким чином, у разі смерті приватного підприємця всі його права та обов’язки (в тому числі щодо трудових відносин) переходять до його спадкоємців.

 

Головний державний інспектор
Управління Держпраці у Хмельницькій області
Над
ія Данчевська

 

Переглядів: 477
Дата публікації: 11:45 04.01.2016