Актуально | Інформування населення | ПРО ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ОСІБ ПРИЗВАНИХ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ Запитання:
ПРО ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ОСІБ ПРИЗВАНИХ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ Запитання:

Запитання: 

На момент мого призову ( у квітні 2015 року) в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» відповідно до змін від 15.01.2015 р. було прописано, що за строковиками на період служби зберігаються робоче місце та середня заробітна плата. Але відповідні зміни до Кодексу законів про працю не були внесені. У зв’язку з чим мене було звільнено і в наказі про звільнення вказано "звільнено в зв'язку з призовом". Чи повинне підприємство відновити мене на роботі?

Відповідь:

Дійсно з січня 2015 року у ч.2 ст. 39 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено право призваного на строкову службу військовослужбовця на збереження місця роботи і середнього заробітку. Але до 11 червня 2015 року, а саме до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» № 433-VIII, існувала колізія між зазначеною нормою закону "Про військовий обов'язок і військову службу" і частиною 3 ст.36 КЗпП, яка передбачала звільнення призваних на строкову службу працівників. 

Але у разі виникнення такої колізії має застосовуватися спеціальна норма ч.2 ст.39 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", яка передбачає збереження місця роботи і середнього заробітку. Тому звільнення призваного на строкову службу у квітні 2015 року працівника є незаконним.

У випадку незаконного звільнення найефективнішим способом захисту є звернення до суду. Суд може поновити незаконно звільненого працівника на роботі, стягнути заборгованість із заробітної плати за увесь період звільнення і моральну шкоду.

 

Головний державний інспектор
Управління Держпраці у Хмельницькій області

Данчевська Н.В.

 

Переглядів: 491
Дата публікації: 10:36 01.12.2015