РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

Поділитися новиною:

РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

29 вересня під головуванням очільника райдержадміністрації Богдана Маршука відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації.

Участь в роботі колегії взяли керівництво райдержадміністрації, районної ради, начальники управлінь та структурних підрозділів РДА, керівники установ та організацій району, представники ЗМІ. 

Одне з п’яти важливих питань, що заслухали учасники  засідання - про підготовку об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року.

Усього на території району функціонує 34 загальноосвітніх навчальних  заклади та 35 дошкільних навчальних закладів, у тому числі 20 загальноосвітніх навчальних закладів функціонує на територіях об’єднаних сільських територіальних громадах.

У підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації перебуває 14 загальноосвітніх навчальних закладів, які повністю підготовлені до опалювального сезону.

Усі навчальні заклади забезпечені паливом. З цією метою відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації закуплено 271,6 т вугілля та                                            103,72 м3 дров (100% від потреби).

З метою впровадження енергозберігаючих заходів проведено заміну 104 вікон у 6-ти навчальних закладах району. У Губелецькому навчально-виховному комплексі замінено покрівлю загальною площею 955 м2. Проведено ремонт котельні Жуківського навчально-виховного комплексу. Крім того, до 01 жовтня поточного року заплановано завершити встановлення твердопаливного котла у  Миньковецькому навчально-виховному комплексі.

До опалювального сезону підготовлено 16 дошкільних навчальних закладів, з них 14 входять до складу навчально-виховних комплексів.

Підготовлено до зими заклади охорони здоров’я району: Славутську центральну районну лікарню та комунальний заклад «Славутським центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входять 12 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, 43 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, 11  медичних пунктів.

У Славутській центральній районній лікарні проведено утеплення дверей, ремонт внутрішньої електромережі на загальну суму 13,0 тис грн., перевірку та ремонт  системи опалення, водопровідної та каналізаційної мереж.

До опалюваного сезону підготовлено системи опалення у 65 медичних закладах, що входять до складу КЗ «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги», у тому числі 24 опалюються природним газом, 1 – вугіллям, 28 – електроенергією, 12 – мають пічне опалення.

КЗ «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги»,  заготовлено 83,2 т вугілля та 58,3 м3 дров, що становить 100% до потреби.

На цей час не проведено тендер із закупівлі теплової енергії Славутською центральною районною лікарнею. Крім того, не підготовлено систему газового опалення у фельдшерсько-акушерському пункті с. Перемишль у зв’язку з відсутністю лічильника газу.

У підпорядкуванні сектору культури та туризму райдержадміністрації перебуває 50 закладів культури, з них 8 будинків культури, 19 клубів та 23 бібліотеки, які розміщені у 30 будівлях. Усі заклади культури підготовлені до опалювального сезону. Підготовлено системи опалення у 18 закладах, у тому числі 2 - перебувають на газовому опаленні, 12 - на електроенергії, 2 - мають пічне опалення, 2 – закуповують теплову енергію.

Районна бібліотекою для дітей та районною бібліотекою для дорослих укладено угоду про теплопостачання.  До опалювального сезону заготовлено 18 м3 дров (100%).

Членами колегії було визнано стан підготовки об'єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року задовільним.

Обговорюючи друге питання начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації М. Гринько зазначила, що станом на 01 вересня 2016 року заборгованість із виплати заробітної плати становить 290,5 тис. грн., що на 128,9 тис. грн. або на 30,7% менше у порівнянні з початком року (419,4 тис. грн.). Слід зазначити, що заборгованість з виплати заробітної плати існує лише на двох підприємствах-банкрутах.

Одним із підприємств-банкрутів є державне підприємство «Романінський цегельний завод», станом на 01 вересня 2016 року заборгованість з виплати заробітної плати на цьому підприємстві становить 134,6 тис. грн., що на               128,9 тис. грн. або на 48,9 % менше у порівнянні з початком року. Арбітражним керуючим Демчуком О.М. вживаються заходи, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», щодо реалізації майна державного підприємства на аукціоні з метою погашення заборгованості з виплати заробітної плати та до бюджетів усіх рівнів. Протягом поточного року через товарну біржу «Електронні торги України»  реалізовано частину майна божника, кошти від реалізації в сумі       128,9 тис. грн. спрямовано на погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

На цей час у Господарському суді Хмельницької області перебуває на розгляді клопотання голови комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури ДП «Романінський цегельний завод» терміном на 2 місяці (ухвала від 26.08.2016 року, справа № 2/75-Б).

Станом на 01 вересня 2016 року заборгованість з виплати заробітної плати у корпорації «Подільські Мінерали» становить 155,9 тис. грн.  З  грудня 2010 року постановою Господарського суду Хмельницької області корпорацію «Подільські Мінерали» визнано банкрутом та розпочато ліквідаційну процедуру, яка триває на цей час. У корпорації «Подільські Мінерали» відсутнє майно, яке можна було б реалізувати та ліквідувати заборгованість. Заставне майно (комплекс нежитлових цегляних будівель) передано під охорону ВАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів», яке є основним кредитором корпорації. З 01 березня 2015 року ліквідатором  корпорації «Подільські Мінерали» призначено Грицая  Л.М., яким направлено відповідне звернення до правоохоронних органів. Згідно з інформацією Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області від 17.06.2016 року № 7198 на цей час проводиться комплекс слідчих дій щодо  корпорації «Подільські Мінерали» з метою прийняття обґрунтованого законного процесуального  рішення. На цей час рішення по справі не прийнято.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється моніторинг рівня середньомісячної заробітної плати у розрізі підприємств, установ та організацій району та за видами економічної діяльності. За оперативними даними у серпні 2016 року середньомісячна заробітна плата в районі становила 3612,3 грн., що на 624,3 грн. або на 14,7 % менше у порівнянні з липнем поточного року (4236,6 грн.). Разом з тим, у порівнянні із січнем 2016 року відбулось збільшення середньомісячної заробітної плати на 361,1 грн. або на 11,1 %.

Найвищий  рівень середньомісячної заробітної плати у серпні поточного року  спостерігався у КП «Славутський піщаний кар’єр»  (понад 17 тис. грн.), ПАТ «Славутський  солодовий  завод»  (понад 11 тис. грн.), ТОВ «Проатом» (понад 8 тис. грн.). 

Найнижчий рівень середньомісячної заробітної плати спостерігався у галузях сільського господарства (2130,3 грн.),  закладах освіти (2647,0 грн.), що становить відповідно 59,0 % та 73,3% від розміру середньомісячної заробітної плати по району.

Серед підприємств району найнижчий рівень середньомісячної заробітної плати спостерігався в СФГ «Клепачі» (1663,1 грн.), середньооблікова кількість штатних працівників у серпні 2016 року у цьому господарстві становила                222 особи.

          З метою забезпечення додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та підвищення рівня середньомісячної заробітної плати проводяться засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. У поточному році проведено п’ять засідань цієї робочої групи, на яких заслухано 24 суб’єкти господарювання району, у яких  спостерігався низький рівень заробітної плати та неповна зайнятість працівників. 

Слід зазначити, що за результатами проведених засідань спостерігається  тенденція щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам у тих роботодавців району, які заслуховувались на засіданнях. Так, з початку поточного року у зазначених суб’єктів господарювання загальний середньо-місячний рівень заробітної плати  підвищився на 26,3%.

На засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, яке відбулося 27.07.2016 року, було запрошено керівників трьох сільгосппідприємств, на яких зменшився середній розмір заробітної плати у порівнянні з червнем поточного року (ФГ «Обрій»,                       СФГ «Клепачі», СФГ «Манятин»). За результатом проведеної роботи станом на 01.08.2016 року середній розмір заробітної плати у цих господарствах становить 2382 грн., що на 434 грн. більше ніж у червні 2016 року. Районною робочою групою рекомендовано роботодавцям вживати дієвих заходів до підвищення рівня оплати праці з врахуванням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів) та спрямовувати вивільнені кошти від зменшення розміру єдиного соціального внеску на підвищення рівня заробітної платию

Для перевірки дотримання норм чинного законодавства про працю по 3 суб’єктах господарювання, які виплачували заробітну плату найманим працівникам нижче мінімального рівня, направлено лист до управління Держпраці у Хмельницькій області (від 22.06.2016 № 02-33-2103/2016). Станом на 01.09.2016 року здійснено перевірку однієї фізичної особи – підприємця та виявлено порушення норм чинного законодавства про працю. За результатами проведеної перевірки донараховано 38 тис. грн. заробітної плати працівникам.

За результати проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи 12 суб’єктів господарювання уклали трудові договори з найманими працівниками.

 Крі того, члени колегії захлухали: доповідь завідувача сектору культури та туризму райдержадміністрації В. Бражук про стан розвитку початкової мистецької освіти в районі; звіт Полянського сільського голови Л.Ліпської про стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Полянської сільської ради та визнали його роботу задовільною;  затвердили план роботи райдержадміністрації на ІV квартал 2016 року.

За результатами розгляду питань порядку денного засідання колегії будуть прийняті відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації

 

 

 

 

 

 

 

Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ Альбом: РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/988 | Переглядів: 300Дата публікації: 17:11 29.09.2016