До уваги громадян!
До уваги громадян!

Поділитися новиною:

До уваги громадян!

Інформація до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів»

Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, перелік таких засобів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок).

Категорії осіб, які мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації:

- інваліди та діти-інваліди забезпечуються усіма видами технічних та інших засобів реабілітації. Також зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються діти віком до 18 років з  вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату;

 

-військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці та працівники МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) та перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством, а також мирні громадяни, які проживали в районах проведення антитерористичної операції, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень (далі - постраждалі внаслідок антитерористичної операції), забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами;

- особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

- жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Висновок про необхідність забезпечення інваліда технічними засобами реабілітаці видається:.

- для інвалідів - медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;

- для дітей-інвалідів та інших осіб — лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (ЛКК), або клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності з оформленням відповідного висновку;

- для інвалідів та дітей-інвалідів, які досягли шестирічного віку (для забезпечення кріслами колісними з електричним приводом) — обласні, центральні міські у м.м. Києві та Севастополі, республіканська в Автономній Республіці Крим медико-соціальні експертні комісії з оформленням відповідного висновку;

- для інших осіб - лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) з оформленням відповідного висновку;

- для інвалідів по слуху підставою забезпечення мобільними телефонами є висновок МСЕК про інвалідність по слуху;

- для інвалідів I і II групи по зору підставою забезпечення годинниками та магнітофонами є висновок МСЕК про інвалідність по зору.

Основні види технічних засобів реабілітації:

- протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи отрезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, протези молочної залози, ортопедичне взуття);

- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

- засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

- меблі та оснащення (столи, столи-парти, стійки парти, стінки шведські дитячі, поручні);

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (магнітофони, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування.

 

Управлінням  соціального захисту населення  видаються направлення для осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення на всі технічні та інші засоби реабілітації, в тому числі і ті, що виготовляються в умовах серійного виробництва.

Технічні та інші засоби реабілітації (ТЗР) видаються безкоштовно без права їх продажу, дарування і передачі іншій особі протягом строку, на який видається такий засіб.

У разі смерті інваліда, іншої особи виданий безплатно технічний засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається управлінню.

Інвалід, дитина-інвалід, інша особа, їх законні представники можуть відмовитися від виготовленого та поставленого ТЗР, але тоді він знімається з обліку на строк експлуатації відповідного засобу.

Для отримання детальної інформації із зазначеного питання просимо звертатися безпосередньо до управління  соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації за адресою: вул. Соборності, 12, кабінет  № 2, довідки за телефоном   2-21-06.

 

В.Мартинюк, головний спеціаліст управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/975 | Переглядів: 178Дата публікації: 11:31 23.09.2016