На Хмельниччині 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги
На Хмельниччині 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги

Поділитися новиною:

На Хмельниччині 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги

12 вересня, відбулась всеукраїнська селекторна нарада з питань соціального захисту населення для обговорення питання житлових субсидій під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Від Хмельниччини участь у нараді взяли голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

«Завдяки системі житлових субсидій розмір платежів за житлово-комунальні послуги для українських громадян після встановлення ринкової ціни на газ в Україні буде менший, аніж минулого року»,– заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Голова Уряду навів три приклади розрахунків платежів на житлово-комунальні послуги з урахуванням середньостатистичних показників доходів сімей, розмірів квартир та доходів.

Так, для сім’ї з двох дорослих та дитини, що проживають у 2-кімнатній квартирі площею 50 кв.м. та мають дохід у 7 тис грн., обов’язковий платіж за послуги ЖКГ у 2016 році буде становити 876 грн. Для порівняння: після підвищення цін на житлово-комунальні послуги у 2015 році він сягав 1466 грн, у 2016 р. – 2520 грн, але з урахуванням субсидії у 2015 р. він становив 921 грн, а в 2016 році за новою системою буде становити 876 грн.

Сім’я з 4 осіб, двоє з яких – діти, що проживає у подібній квартирі та має дохід у 9968 грн., у 2015 році з урахуванням субсидії сплачувала за житлово-комунальні послуги 1400 грн, а у 2016 році буде платити 1332 грн: “тобто фактично дешевше”, – зауважив Володимир Гройсман.

Для родини з двох осіб-пенсіонерів у двокімнатній квартирі, дохід яких сягає 3800 грн, платіж за комунальні послуги з урахуванням субсидії у 2015 р. становив 407 грн, а у 2016 році – 387 грн.

“Для українських громадян у зв’язку з тим, що ми ламаємо усі інші корупційні схеми, навіть платіж буде дешевший, ніж це було рік тому, – зазначив Володимир Гройсман. – Це краща відповідь усім популістам”.

За його словами, наступним кроком стане монетизація субсидій, Уряд готує рішення щодо впровадження такої системи.

“Наступний етап – монетизація субсидій, монетизація економії субсидій. Якщо люди будуть споживати і економити, усю економію ми маємо перераховувати цим людям коштами. Ми до цього сьогодні готуємося. Ми наведемо порядок у соціальній сфері, ми не повернемося більше ніколи до того, щоб дотувати теплокомуненерго, водоканали, – наголосив Прем’єр-міністр. – Ми перестанемо дотувати тих, хто заробляв шалені кошти, мільярди, і кожну копійку передамо українським громадянам”.

Олександр Корнійчук доповів про стан призначення субсидій на Хмельниччині.

Так, станом на 9 вересня 2016 року 208 тисяч сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги. Нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на суму 1,8 млрд. гривень. Перераховано організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, 784 млн. гривень.

«Варто зазначити, що призначення субсидій на неопалювальний сезон за автоматичними зверненнями сімей у червні поточного року становило 100%, у липні –  97%, у серпні – 86 %», – зауважив очільник області.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/939 | Переглядів: 130Дата публікації: 09:28 13.09.2016