Особливості призначення пенсій державним службовцям
Особливості призначення пенсій державним службовцям

Поділитися новиною:

Особливості призначення пенсій державним службовцям

З 1 травня поточного року набув чинності Закон України "Про державну службу", який містить деякі особливості призначення державним службовцям пенсій.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень (розділ XI) зазначеного закону передбачено право державного службовця на призначення спеціальної пенсії, яку раніше надавали державним службовцям, за умови, що він має не менше 10 років стажу на посадах державних службовців і який на день набрання чинності цього закону працює на цих посадах.

Якщо працівник на день набрання чинності закону не обіймає посаду державного службовця, але має стаж державної служби більше 10 років, йому пенсія призначається на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до Прикінцевих положень право на призначення пенсії як державному службовцю передбачено особам, які станом на 1 травня 2016-го матимуть не менше 20 років стажу на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідних категорій посад державної служби, або 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та займатимуть посади державної служби.  Їм пенсії мають призначатись згідно з нормою Закону України "Про державну службу", яка діяла до 1 травня 2015-го, а це 60% від заробітної плати державного службовця.  До речі, у багатьох випадках уже недоцільно призначати пенсію як державному службовцю. Тому призначаються трудові пенсії за віком.   

Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі – постанова), якими вилучено пункт 4 постанови щодо порядку обчислення заробітної плати при проведенні перерахунку пенсій державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. Відтак, раніше призначені держслужбовцям пенсії не перераховуються.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 7 03 59.

 

 

Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

 

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/866 | Переглядів: 361Дата публікації: 10:50 18.08.2016