Оновлено редакцію списків виробництв, робіт, професій, які дають право на пільгову пенсію за віком
Оновлено редакцію списків виробництв, робіт, професій, 
які дають право на пільгову пенсію за віком

Поділитися новиною:

Оновлено редакцію списків виробництв, робіт, професій, які дають право на пільгову пенсію за віком

3 серпня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461, якою затверджено нові Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Постанова сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що в свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян. У нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.

Насамперед із нової редакції Списків №1 і №2 виключено посади:

  • керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників;
  • керівників структурних підрозділів: начальників цехів, головних інженерів цехів, головних енергетиків, головних механіків, головних електриків, старших майстрів, майстрів, вивільнених бригадирів та інших;
  • працівників ремонтних і допоміжних груп, які не зайняті ремонтом та обслуговуванням обладнання в умовах діючого виробництва;
  • професії робітників, які вже практично не існують (кочегари паровозів, кочегари суден тощо).

Також урегульовано питання щодо визначення права на відповідну пенсію працівників Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості та працівників, зайнятих на підприємствах і організаціях атомної енергетики та атомної промисловості, у тому числі зони відчуження. Окрім цього, визначено порядок щодо зарахування пільгового стажу працівникам, зайнятим на підземних роботах 50% робочого часу на рік.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 7 03 59.

 

 

Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/865 | Переглядів: 275Дата публікації: 10:40 18.08.2016