Медики обговорили медичне обслуговування тимчасово переміщених осіб, учасників АТО та медичне забезпечення призову до лав Збройних Сил України
Медики обговорили медичне обслуговування тимчасово переміщених осіб, учасників АТО та медичне забезпечення призову до лав Збройних Сил України

Поділитися новиною:

Медики обговорили медичне обслуговування тимчасово переміщених осіб, учасників АТО та медичне забезпечення призову до лав Збройних Сил України

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася оперативна нарада під головуванням директора Департаменту Якова Цуглевича.

На засіданні розглядалися питання  медичного обслуговування тимчасово переміщених осіб, демобілізованих учасників АТО та медичного забезпечення призову до лав Збройних Сил України.

Згідно останніх даних,  на території області проживає 6 617 внутрішньо-переміщених осіб, з яких 1639 дітей, 2252 пенсіонери та 353 інваліди. Громадян, які прибувають з районів проведення АТО, у лікувально-профілактичних закладах області забезпечують необхідною медичною допомогою. Організовано проведення медоглядів, надання психологічної допомоги громадянам, передбачено спрощений механізм огляду МСЕК та складання, у разі необхідності, індивідуальної програми реабілітації інваліда. Крім того, здійснюється прийом зазначених осіб у закладах охорони здоров’я за місцем їх тимчасового перебування та взаємодію з відповідним органом за постійним місцем проживання таких громадян.

За словами начальника відділу моніторингу та розвитку ДОЗ Лілії Демчук, протягом 2016 року до лікувально-профілактичних закладів області звернулись 450 громадян з 274 сімей, які прибули з Автономної Республіки Крим. З них – 289 дорослих, в т.ч. 18 вагітних (з них 16 народили) та 161 дитина. Стаціонарне лікування проходили 59 пацієнтів, амбулаторне – 160 осіб, 572 громадянам проведені медичні огляди та консультації.

До ЛПЗ краю звернулись 3718 громадян з 2258 сімей з районів проведення АТО (2527 дорослих, в т.ч. 70 вагітних (52 народили) та 1191 дитина). Зокрема, з Донецької області – 2006 осіб (1349 дорослих та 657 дітей), з Луганської області – 1712 осіб (1178 дорослих та 534 дитини). Стаціонарне лікування організували для 627 пацієнтів, амбулаторне призначено 1127 особам, також проведено 4060 медичних оглядів та консультацій.

До обласних закладів третинного рівня надання медичної допомоги звернулись 328 тимчасово переміщених осіб, в т.ч. 23 дитини. З них 90 особам встановлена ступінь стійкої втрати працездатності на обласній та міжрайонних медико-соціальних комісіях.

З числа ТПО, які проживають в області, 163 потребують забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення в рамках державних програм та централізованих заходів, що фінансуються з державного бюджету.

Організація та надання медичної допомоги, співпраця з територіальними органами соціального захисту населення з питань психологічної та соціальної реабілітації ТПО потребують подальшого контролю з боку керівників ЛПЗ.

В області функціонує Регіональний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, з яким співпрацюють ДОЗ ОДА та територіальні заклади охорони здоров’я області. Цілодобово діє «гаряча лінія» для надання роз’яснень громадянам стосовно їх прав та обов’язків, шляхів розв’язання їх соціально-побутових, медичних проблем тощо.

Залишається актуальним питання організації та надання медичної, зокрема, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО, демобілізованим воїнам, які повернулись із зони проведення АТО. Таку допомогу надають у територіальних закладах охорони здоров’я за місцем проживання цих осіб. Зокрема, в лікувально-профілактичних закладах області з учасниками АТО працюють психологи, лікарі, медичні сестри та інструктори з ЛФК, медсестри з масажу.

У лікувальних закладах краю розроблена чітка система диспансерного нагляду за демобілізованими учасниками АТО. При центральних і районних лікарнях  та центрах первинної медико-санітарної допомоги створені бригади лікарів, які оглядають демобілізованих учасників АТО та визначають їх потребу у медичній, фізичній та психологічній реабілітації. Двічі на місяць відбуваються консультативні виїзди до територіальних закладів охорони здоров’я бригад лікарів з Хмельницького обласного госпіталю інвалідів війни та інших обласних ЛПЗ.

Від початку проведення АТО із 4013 демобілізованих учасників медичними оглядами охопили 3065 осіб, з них 1394 людини перебувають на «Д» обліку. За амбулаторною допомогою звернувся 1751 громадянин, стаціонарне лікування одержали 784 особи, прооперовано 20 чоловік. Психіатричну допомогу одержали 174 учасника АТО, а психологічну підтримку – 698 громадян.

Як зауважила Лілія Демчук, актуальним залишається питання відбору та скерування на лікування до Хмельницького обласного госпіталю інвалідів війни цього контингенту населення.

У поточному році на медико-соціальних експертних комісіях оглянуто 67 осіб з питань встановлення групи інвалідності та частки втрати працездатності. Для спрощення та наближення медико-соціальної експертизи до учасників АТО, в області практикуються виїзні засідання згаданих експертних комісій в територіальні заклади охорони здоров’я, а також проведення спільних засідань МСЕК та військово-лікарських комісій Міноборони України. Вперше встановлено групи інвалідності 52 особам. 28 з них потребують допоміжних пристосувань та технічних засобів реабілітації. Всім інвалідам визначено рекомендації з медичної, психологічної, професійної і соціальної реабілітації.

Координація роботи щодо лікування та реабілітації учасників АТО покладена на Хмельницький обласний госпіталь інвалідів війни на 300 ліжок. У закладі планується відкриття реабілітаційного відділення як відділення відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами центральної та периферичної нервової системи і опорно-рухового апарату на 35 ліжок (25 ортопедичних та 10 – неврологічних).

Рішеннями сесій Хмельницької обласної ради додатково виділені:

510 тис. грн. на придбання біохімічного і гематологічного аналізаторів;

4,5 млн. грн. для проведення капітального ремонту та утеплення фасаду лікувального корпусу;

785 тис. грн. на капітальний ремонт приміщень реабілітаційного відділення та близько 1,5 млн. грн. – на закупівлю обладнання, твердого та м’якого інвентарю для відділення;

100 тис. грн. на закупівлю слухових апаратів;

740 тис. грн. на складне зубопротезування в рамках обласної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей, що проживають на території області.

З початку року проведено пільгове зубопротезування 138 особам на суму 327,6 тис. грн., ще 228 осіб потребують зубопротезування.

Задля доступності та інформування учасників АТО, Департамент охорони здоров’я  розробив «Дорожню карту для військовослужбовців та інших учасників АТО в східних областях України щодо надання медичної допомоги у Хмельницькій області». У пам’ятці зазначені контактні телефони фахівців Департаменту, визначені відповідальні особи, розміщена додаткова інформація щодо можливості отримання медичної, соціальної, правової допомоги в краї, інформація Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

За сучасними вимогами до чергового призову на військову службу та мобілізації спільним наказом ДОЗ ОДА та обласного військкомату від 21.03.2016 р. № 59/104 створена постійнодіюча позаштатна військово-лікарська комісія Хмельницького обласного військового комісаріату. Відповідними наказами головних лікарів міських та ЦРЛ затверджено персональний склад членів територіальних комісій.

З метою належного проведення медичного огляду військовозобов’язаних та призовників, Департамент зобов’язав керівників ЛПЗ переглянути склад військово-лікарських комісій, звернути увагу на об’єктивність проведення медоглядів громадян, встановлення діагнозів та придатності до військової служби, забезпечити безоплатне та своєчасне проведення всіх видів медичних оглядів, консультацій, інструментальних та лабораторних досліджень.

Учасники оперативної наради, заслухавши та обговоривши зазначені питання, вирішили, що стан медичного обслуговування тимчасово переміщених осіб, мобілізованих учасників АТО, медичного забезпечення призову до лав Збройних Сил України  в цілому відповідає вимогам, однак потребує постійного удосконалення і контролю.

Директор Департаменту Яків Цуглевич зобов’язав керівників ЛПЗ краю особливу увагу звернути на своєчасне проведення профілактичних медичних оглядів учасників АТО та направлення їх на лікування до Хмельницького обласного госпіталю інвалідів війни.

Інна Левінська,

Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/857 | Переглядів: 201Дата публікації: 09:00 15.08.2016