Організація робочих місць для осіб з інвалідністю: проблеми та перспективи
Організація робочих місць для осіб з інвалідністю: проблеми та перспективи

Поділитися новиною:

Організація робочих місць для осіб з інвалідністю: проблеми та перспективи

Нещодавно ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» (далі – Інститут) організував та провів у місті Нетішині, за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів, громади міста Нетішина, представників уповноважених органів соціального захисту Хмельниччини, навчальний семінар на тему «Організація робочих місць для осіб з інвалідністю».

інвалідністю: проблеми та перспективи

Нещодавно, у липні цього року, ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» (далі – Інститут) організував та провів у місті Нетішині, за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів, Нетішинської міської ради, громади міста Нетішина, представників уповноважених органів соціального захисту Хмельниччини, навчальний семінар на тему «Організація робочих місць для осіб з інвалідністю».

На початку навчального семінару голова Всеукраїнської організації інвалідів «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Я.Й. Мокрецький наголосив на тому, що організація робочих місць для осіб з інвалідністю є складовою соціально-економічних реформ, розвитку ринку праці. Доповідач зазначив, що навчальний семінар покликаний об’єднувати владні інститути та громадські організації з питань співробітництва з роботодавцями щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, сприяти розбудові новітнього законодавства.

Заступник Нетішинського міського голови О.П.Бобіна, відкриваючи навчальний семінар, підкреслила, що права людей з інвалідністю мають пріоритетний характер для міської влади. Вона також вказала на важливості працевлаштування осіб з інвалідності.

Голова Хмельницького обласного осередку Інституту М.П.Романчук відзначив, що ключовим завданням навчального семінару є комунікація територіальних громад, інститутів громадянського суспільства та роботодавців з питань організації робочих місць для осіб з інвалідністю. Вітальні слова проголосили представники Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, органів соціального захисту Хмельниччини. Також із вітальними словами виступили керівники  Київського міського, Дніпропетровського, Івано-Франківського, Київського, Полтавського обласних осередків.

Основні проблемні теми, обрані для обговорення під час зустрічі, такі: проблеми формування та розвитку законодавства про права осіб з інвалідністю; працевлаштування осіб з інвалідністю та організації робочих місць; реалізації, гарантування та захисту права на працю, інших трудових прав працівників з інвалідністю; розвитку спеціальної (інклюзивної) освіти через призму допрофесійної орієнтації дітей з особливими освітніми потребами.

У своєму виступі Почесний Голова Інституту, доктор юридичних наук, доцент В.Л.Костюк наголосив на соціальній важливості організації праці осіб з інвалідністю як чинника їхньої соціалізації, адаптації у суспільстві та державі. Акцентуючи увагу на проблемах організації робочих місць для осіб з інвалідністю, він вказав на важливості розбудови в Україні новітнього законодавства про права осіб з інвалідністю, стимулювання роботодавців щодо залучення праці таких осіб.

Очільник управління соціального захисту виконавчого комітету Нетішинської міської ради В.Л.Склярук відзначила конструктивний досвід територіальної громади м. Нетішина щодо підтримки осіб з інвалідністю, учасників АТО, осіб похилого віку.

Директор загальноосвітньої школи №281 (м. Київ) Л.Я. Цимбал відзначила досвід школи у допрофесійній підготовці учнів з особливими освітніми потребами. Ураховуючи те, що з 2011 року у школі успішно діють п’ять спеціальних класів та організовуються два інклюзивні класи, допрофесійна підготовка покликана сприяти інтеграції учнів у загальносуспільне середовище.

Своїм досвідом поділилися й інші учасники навчального семінару.

У заході приймало участь близько 125 осіб, із них майже 74,3 відсотка – осіб із інвалідністю.

У результаті обговорень, виступів учасників попередньо запропоноване таке: консолідувати зусилля держави та інститутів громадянського суспільства, роботодавців з питань праці осіб з інвалідністю на основі Єдиної національної стратегії до 2020-го (або як варіант до 2025 року) на основі положень Конвенції ООН про права інвалідів; започаткувати розробку Закону про права осіб з інвалідністю, з урахуванням міжнародних стандартів; законодавчо стимулювати роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю ( громадські та державні стимули); законодавчо визначити  вимоги до робочого місця особи з інвалідністю; внести корективи до трудового законодавства та проекту Трудового кодексу щодо особливостей праці осіб з інвалідністю; започаткувати у м. Нетішин організацію підприємства громадської організації інвалідів  для організації праці таких осіб; запровадити обов’язкову допрофесійну підготовку учнів з особливими освітніми потребами; запровадити постійні навчальні семінари та тренінги «Як організувати робоче місце особи з інвалідністю».

Відділ з організаційних питань, зв’язків з ГО та ЗМІ
апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/815 | Переглядів: 273Дата публікації: 08:23 02.08.2016