Клуб колекціонерів «Славутське міськрайонне відділення філателістів АсФУ» відзначив свій 40-річний ювілей
Клуб колекціонерів «Славутське міськрайонне відділення філателістів АсФУ»
відзначив свій 40-річний ювілей

Поділитися новиною:

Клуб колекціонерів «Славутське міськрайонне відділення філателістів АсФУ» відзначив свій 40-річний ювілей

У суботу, 23 липня, святкувало свій сорокарічний ювілей одне із старіших не партійних громадських об’єднань - Клуб колекціонерів «Славутське міськрайонне відділення філателістів АсФУ».

 На урочистому засіданні, де були присутні члени організації та представники ЗМІ першим взяв слово голова спілки  Петро Смірнов. Він привітав присутніх з ювілеєм та розповів про історію організації, підбив підсумки зробленого та поділився планами на майбутнє.

«В літню пору 1976 року  група ентузіастів-колекціонерів зібралася на лавочці біля старого вузла зв’язку  щоб ближче познайомитися один з одним, поспілкуватися. І вирішили: давайте об’єднаємося, створимо свою спілку. Це був маленький росточок нашого сьогоднішнього уже міцного 40-річного дерева. А згодом і виставку першу без стендів показали. Ефект перевершив всякі очікування», - зазначив Петро Андрійович.

З початку заснування і до розвалу Радянського Союзу в клубі колекціонерів налічувалося більше 100 членів дорослих та до 200 дітей шкільного віку з міста і району. Підрозділи спілки «Корчагінець» були створені в Берездові та Нетішині, а  Клуби юних філателістів майже в кожній школі.

Сьогодні до спілки колекціонерів належать за соціальним складом: пенсіонери, цивільні, військовослужбовці, підприємці, педагоги, медики, держслужбовці, робітники, студенти, школярі. Багато працівників ХАЕС.

Кращі колекції членів Клубу колекціонерів демонструвалися на виставках в Славуті, Нетішині, Хмельницькому та були призерами даних виставок.

Всі типи колекцій, як і їх творці, по своєму індивідуальні та неповторні. Збирачі коштовностей, неповторного, колекції філателії, нумізматики, фалеристики, боністики, геральдики, старі фото, платівки грамзапису. Нагороди, сірникові етикетки, музичні інструменти, фотоапарати, мінерали, ґудзики, знаряддя праці і побуту наших далеких предків. Колекціонують екзотичних метеликів і жучків, рослин, цукеркові обгортки і пивні етикетки, самовари і праски, тощо.

Члени клубу на святковому зібранні згадали перших колекціонерів, хто стояв у витоках створення спілки, вшанували пам’ять хвилиною мовчання тих, хто пішов з життя. А самих активних членів громадського об’єднання  було нагороджено Почесними грамотами, ювілейними значками та  подарунками громадської організації.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/782 | Переглядів: 207Дата публікації: 11:18 25.07.2016