В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС

Поділитися новиною:

В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС

19 липня цього року колектив інформаційного центру разом із спеціалістами Хмельницької АЕС, а саме начальником лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Андрієм Тіщенко та начальником еколого-хімічної лабораторії відділу охорони навколишнього середовища Олександром Голодом із просвітницькою метою поїхали у школу села Берездів Славутського району. На цей раз це знане в Україні село, завдяки постаті автора книги «Як гартувалася сталь» Миколи Островського.

На сьогоднішній день у Берездівському навчально-виховному комплексі із 150- ти річною історією навчається біля 300 дітей. Олена Григорівна Максимчук – директор навчального закладу, закохана в свою справу і вважає, що треба не тільки вчити, а й постійно вчитись самому, завжди бути в творчому пошуку. Тому вона завжди підтримує вчителів, які намагаються дати дітям більше знань, зацікавити їх дослідницькою, науковою діяльністю. Саме таким вчителем є викладач фізики Ванда Едвардівна Прокопченко. Після екскурсії на Хмельницьку АЕС, яку організував інформаційний центр, вона дуже зацікавилась темою впливу Хмельницької АЕС на довкілля та на здоров’я людей, які проживають поблизу АЕС. Її вихованка Даринка Поліщук брала участь у конкурсі рефератів «Атомна енергетика і ми» - 2016 і посіла перше місце із рефератом «Отримання та використання радіоактивних ізотопів». Зараз іще одна її учениця Стецюк Оксана працює над науковою роботою «Хмельницька АЕС. Радіаційний вплив на довкілля» для Малої Академії Наук.  Адміністрація школи звернулась до генерального директора ВП ХАЕС Миколи Панащенко із проханням допомогти із вимірюванням радіаційного фону у вказаних юною дослідницею місцях..

Приїзд делегації з Хмельницької АЕС здійснив, можна сказати, бум серед школярів.  Начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Андрій Тіщенко, після проведеного інструктажу, дозволив їм самим робити вимірювання дозиметром-радіометром МКС-07 "Пошук". Міряли все, що їх оточувало. Емоції зашкалювали. «Виявляється, що ми живемо в чистій екологічній зоні», - підсумувала Ванда Прокопченко.

Фахівці Хмельницької АЕС розповіли, як працює АЕС, як ведеться радіаційний та екологічний моніторинг в 30-ти км зоні навколо Хмельницької АЕС, як діють пункти автоматизованої системи радіаційного контролю, які параметри вони контролюють, які наявні радіоактивні елементи в ґрунтах, повітрі, воді, як перевіряється якість води, який радіаційний фон вважається нормальним… і ще багато запитань, на які діти отримали вичерпні відповіді. І головне – з перших вуст досвідчених фахівців.

Живе спілкування – це процес взаємодії, єднання, отримання, сприйняття, пізнання та передачі інформації. А спілкування із дітьми -  це робота на майбутнє. Хто знає, може серед цих зацікавлених учнів є майбутній генеральний директор Хмельницької АЕС. У всякому випадку, коло прихильників атомної енергетики, безсумнівно, збільшилося.

 

(За матеріалами інформаційного центру Хмельницької АЕС,

E-mail: pr@ khnpp.atom.gov.ua         

Internet: www.хаес.org.ua

)

 

 

Альбом: В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
Альбом: В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
Альбом: В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
Альбом: В Берездові дзвеніло від Хмельницької АЕС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/776 | Переглядів: 213Дата публікації: 16:35 20.07.2016