В Славуті вшанували пам'ять жертв німецько-радянської війни
В Славуті вшанували пам\

Поділитися новиною:

В Славуті вшанували пам'ять жертв німецько-радянської війни

22 червня в місті Славута відбулася велелюдна акція з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Хвилиною мовчання пам'ять загиблих вшанували керівництво міста і району, працівники виконавчого комітету Славутської міської ради, райдержадміністрації та районної ради.

Український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом та, водночас, став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни. З перших днів вторгнення вермахту на територію СРСР Україна стала ареною запеклих бойових дій.

Перемога над нацизмом без України і без українців була б неможливою. Про це свідчать величезні втрати, яких зазнала Україна в роки Другої світової війни. До кінця літа 1941 року з території України до Червоної армії було призвано майже 3,2 млн. осіб. Німецько - радянська війна забрала життя кожного п'ятого українця.

На жаль, у ті роки, українці потерпали не лише від нацизму, але й від радянської влади. Масштаб сталінських репресій у передвоєнні роки та в перші місяці війни в Галичині й на Волині, у період відступу радянської армії, був не менш вражаючим. Багато сотень тисяч репресованих, розстріляних, депортованих у Сибір і Казахстан - українців, поляків, євреїв... За 1944-1953 роки в Галичині, на Волині й Рівненщині було репресовано лише за офіційними даними 500 тисяч осіб, із них заарештовано 134 тисячі, убито понад 153 тисячі, виселено за межі України 203 тисячі...

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, ми в черговий раз згадуємо загиблих синів і дочок українського народу, наших дідів, бабусь, батьків, братів і сестер. Вшановуючи їх світлу пам’ять, пам’ятаймо також й про те, що сьогодні в Україні йдуть бойові дії та щодня гинуть українські захисники й мирні мешканці.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/709 | Переглядів: 118Дата публікації: 12:08 22.06.2016