Аналітичні дані щодо об’єднаних територіальних громад Хмельницької області
Аналітичні дані щодо об’єднаних територіальних громад Хмельницької області

Поділитися новиною:

Аналітичні дані щодо об’єднаних територіальних громад Хмельницької області

Відповідно до рішень ЦВК 25 жовтня 2015 року у Хмельницькій області відбулися перші вибори голів та депутатів 22 ОТГ, які утворилися внаслідок об’єднання 213 місцевих рад (490 населених пунктів).

Загальна площа ОТГ склала 7414 км. кв., що становить 36% від площі області. Чисельність населення в ОТГ становить 299 тис. осіб, що займає 23% від загальної чисельності населення області.

Місцевим бюджетам ОТГ області на 2016 рік передбачена з державного бюджету освітня субвенція – 347 млн. грн та медична субвенція – 184 млн. грн. 19 громад отримують з державного бюджету базову дотацію, 2 бюджети громад затверджені з реверсною дотацією – Гуменецька, Розсошанська, 1 громада затверджена без дотації та реверса – Волочиська. Всього ОТГ області отримають 64 млн. грн. базової дотації. Найбільше фінансово залежною від державного бюджету є Китайгородська ОТГ- 43% у доходах громади становить базова дотація.

Затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на 2016 рік з трансфертами з державного бюджету становить 922 млн. грн., що більше у 6 разів від уточнених показників місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік.

У результаті утворення об’єднаних громад зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів у 2 рази (на 175 млн. грн.) порівняно з 2015 роком (з 152 млн. грн. до 327 млн. грн). Основним джерелом наповнення бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 163 млн. грн. Наступний за вагомістю – плата за землю – 64 млн. грн. Об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на 1 жителя відповідної території, в середньому показник збільшився майже на 600 грн. (з 527 грн. до 1118 грн.). Із розрахунку на 1 жителя найбільше коштів отримає Розсошанська ОТГ – 2571 грн, найменше – Китайгородська ОТГ – 572 грн.

Виходячи із фінансових ресурсів, ОТГ вже на початку бюджетного року змогли запланувати у відповідних бюджетах кошти на здійснення видатків розвитку (капітальні видатки) у загальній сумі 29 млн. грн. Найбільший обсяг таких коштів передбачено Розсошанською ОТГ та Дунаєвецькою (міською) ОТГ – по 6 млн. грн. Затверджені обсяги видатків на 1 учня загальноосвітніх закладів у місцевих бюджетів ОТГ складають від 11 тис. грн до 21,9 тис. грн.

Зазначене свідчить, як про фінансову можливість громади додатково спрямувати власні ресурси на підтримку загальноосвітніх закладів, так і про необхідність проведення оптимізації мережі закладів, оскільки утримання учнів в малокомплектих закладах є витратним.

Найбільша штатна чисельність працівників виконкому (службовців) затверджена Волочиською ОТГ – 99 осіб, найменша – Китайгородською ОТГ та Понінківською ОТГ – по 16 осіб.

Виходячи із розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг населенню передбачається у Дунаєвецькій (міській) ОТГ – 538 осіб та у Понінківській ОТГ – 527 осіб, найменше – у Війтовецькій ОТГ – 120 осіб та Берездівській ОТГ – 121.

Найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Берездівської ОТГ – 42%, Ганнопільської ОТГ – 39%, найменша – на бюджет Дунаєвецької (міської) ОТГ та Полонської ОТГ по 11%.

Також ОТГ отримали субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 216 млн. грн., що становить 21,6% від загального обсягу по Україні. Найбільший обсяг субвенції складає 22,8 млн. грн. у Новоушицькій ОТГ, найменший – 3 млн. грн. у Понінківській 

 

(Із сайта Хмельницької ОДА)

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/651 | Переглядів: 372Дата публікації: 14:39 30.05.2016