Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації
Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

26 травня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації. На засіданні комісії розглянули питання «Про ускладнення епізоотичного стану щодо захворювання на сказ та оголошення неблагополучним на сказ кота села с. Шагова, Берездівської громади, визначення загрозливої зони в межах населених пунктів с. Ставичани, с. Кутки с. Мухарів с. Печиводи, та лісових і польових угідь прилеглих до населених пункті».

Засідання відкрив Голова державної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації Мельник О.В., який доповів, що поступило подання від в. о. начальника Держпродспоживслужби в Славутському районі Колесник Л.В. Заслухали   Колесник Л.В., яка повідомила наступне

 19 травня 2016 року приблизно о 13 год. 10 хв. надійшов дзвінок завідуючому протиепізоотичним відділом Славутської державної лікарні ветеринарної медицини Сологубу М..О. від завідуючої Кутківською дільничною лікарнею ветмедицини Задворної Т.В. про те, що о 13год. 20 хв. до неї зателефонувала жителька  с. Шагова,  Монах Н.П, вул. Польова 21 і повідомила , що  цього ж дня вона замітила, що її кішка поводить себе неадекватно, з невідомих причин накинулась на господарку та поцарапала її за ногу, відмовляється від корму та води.

 На місце події відразу виїхали зав. Кутківською дільничною лікарнею ветеринарної медицини  Задворна Т.В  та вет. фельдшер  Кутківської дільничної лікарні Михасик В.М.  При огляді даної кішки було встановлено, що тварина поводить себе неадекватно, проявляє агресивність, одного разу навіть кинулась на власницю подвір’я і царапнула її кігтями за ногу, слюнотечі та інших ознак сказу не проявлялося. Виходячи з клінічних ознак було запідозрено захворювання на сказ даного кота в зв’язку з чим  власникам дворогосподарства було рекомендовано утримувати тварину в закритому та ізольованому приміщенні, або в окремій клітці, що й було зроблено, з власниці тварини була взята розписка, що вона не буде вивозити чи знищувати дану тварину, що знаходиться під наглядом, та буде надавати безперешкодний доступ до тварини для проведення щоденного нагляду ветспеціалістам Кутківської дільничної лікарні ветмедицини.

22 травня 2016 р. близько о 10 год. вечора кішка загинула. Наступного дня зранку труп кота  з дотриманням  правил безпеки був  упакований в 3 целофанові мішки та 23.05.2016р.  був доставлений в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветмедицини.

В дворогосподарстві гр. Монах Н.П. вул. Польова 21 утримується ще 2 гол. свиней

19.05.2016 р.  та 23.05.2016 р. в дворогосподарстві  гр. Монах Н.П. вул. Польова 21, проведена вимушена дезинфекція території подвір’я  загальною площею по  200 м2  0,4% розчином препарату «Респур».

 Дана кішка в 2015 р. не була щеплена в зв’язку з тим, що під час вакцинації тварин проти сказу 16.10.2015 р. в даному населеному пункті власниці дворогосподарства не було вдома, про що є пояснююча записка від завідуючої Кутківської ДЛВМ

           На даний час в населеному пункті с. Шагова  утримується: ВРХ – всього 27 гол., в т. ч. корів – 24 гол., коні – 19 гол., свині – 42 гол., собаки – 30 гол., коти – 27 гол., кози, вівці – 2 гол.

23.05.2016 р. о 16 год. 15 хв. по телефону було передано інформацію з Хмельницької РДЛВМ, що в кота, який загинув в с. Шагова, встановлено захворювання на сказ, експертиза № 1202/463 від 23.05. 2016 року.    Про виникнення даного випадку 23.05. 2016 р. повідомлено по телефону Управління Держпродспоживслужби в Славутському районі, в телефонному та письмовому вигляді керівництво Славутського УТМР, службу з надзвичайних ситуацій при Славутській РДА  для прийняття ними відповідних заходів.

 В даному населеному пункті серед тварин захворювання на сказ не  реєструвалося.

  Серед населення с. Шагова та прилеглих населених пунктів. Мухарів, Печиводи,   Кутки,   та Ставичани , що входять в загрозливу зону, проводиться роз’яснювальна робота та бесіди про небезпеку такого захворювання  як сказ, розклеєні   листівки «Обережно сказ», проводяться інші міроприємств згідно діючої Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Враховуючи надзвичайно велику загрозу цієї хвороби для людей інформації в. о. начальника Держпродспоживслужби та згідно «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України від 15.03.1994р. за №5 та затвердженого Мінюстом України 31.03.1994р. за №54/263  надзвичайна протиепізоотична комісія,    п о с т а н о в л я є:

 1. Запровадити карантинні обмеження в населеному пункті с. Шагова,    та в загрозливій зоні в межах населених пунктів с. Мухарів  с. Ставичани, с. Кутки , с. Печиводи,  лісових та польових угіддях прилеглих до населених пунктів.
 2. Провести подвірний обхід дворогосподарств с. Шагова, з метою виявлення можливих контактів хворого на сказ кота та провести роз’яснювальну роботу серед населення – Завідуючий Кутківською дільничною лікарнею ветеринарної медицини Задворна Т.В.
 3. Провести облік всіх наявних тварин в населених пунктах  с. Мухарів   с. Ставичани, с. Кутки , с. Печиводи,   за результатами обліку провести допрививку не вакцинованих тварин – спеціалісти Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
 4. Голові Славутського УТМР Караван З.В., керівникам лісового господарства,та голові Берездівської громади прийняти міри по зменшенню чисельності лисиць та здичавілих  собак на територіях вище згаданих     населених пунктів.
 5. Голові Берездівської громади вирішити на сесії громади питання виділення коштів  на придбання пероральної вакцини  для вакцинації диких м’ясоїдних.
 6. Трупи мертвих тварин утилізувати методом спалювання разом з шкірою.
 7. Районній державній лікарні ветеринарної медицини посилити роз’яснювальну роботу серед населення шляхом випуску листівки «Обережно сказ!».
 8. Висвітлити дане питання в засобах масової інформації району.
 9. Установам ветеринарної медицини району заборонити обстеження, лікування собак та котів, які не вакциновані проти сказу.
 10. Затвердити план проведення заходів по ліквідації сказу на період обмежень в неблагополучному населеному пункті с. Шагова,  Берездівської громади, та в загрозливій зоні в межах населених пунктів с. Мухарів, с. Ставичани, с. Кутки, с. Печиводи,   лісових та польових угіддях прилеглих до населених пунктів.

Приєднані документи:

П Л А Н проведення заходів по ліквідації сказу на період обмежень в неблагополучному пункті на сказ кота с. Шагова та в загрозливій зоні в межах населених пунктів с. Мухарів ,с. Ставичани ,с. Кутки, с. Печиводи лісових та польових угіддях прилеглих до населених пунктів.
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/649 | Переглядів: 214Дата публікації: 16:17 26.05.2016