Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації
Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії
при Славутській райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

17 травня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації О. Мельника, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській районній державній адміністрації.

Дане засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії відбулось у зв’язку з ускладненням  епізоотичної ситуації, щодо африканської чуми свиней  на території  Хмельниччини. У селі Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області в одному з домогосподарств загинули свині. Дослідження підтвердили, що свині загинули в результаті захворювання на африканську чуму свиней.

З метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней  на територію Славутського району, було проведено засідання ДНПК  при Славутській районній державній адміністрації рішення № 4.

В роботі комісії взяли участь керівники господарств, м’ясопереробних підприємств, директора ринків, спеціалісти Славутської РЛВМ). Інформуючи присутніх, начальник управління ветеринарної медицини  у Славутському  районі  Колесник Л.В., зупинилася на наступному:

- Африканська чума свиней – високо контактна вірусна хвороба зі 100% тотальності, що призводить до важких економічних збитків;

- Збудник африканської чуми свиней – вірус, стійкий до широкого діапазону температур і pH середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 міс., у гною до 3 місяців;

- Хворі свині виділяють вірус АЧС з сечею,фекаліями,виділеннями з носа, очей та іншими природними виділеннями;

- Засобів імуно-профілактики та лікування не існує;

- Людина цими захворюваннями не хворіє.

Клінічні ознаки захворювання.

Від зараження до перших проявів клінічних ознак хвороби може пройти від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби можлива раптова загибель тварини або протягом 1-5 днів після прояви симптомів:

- Підвищення температури тіла до 42 градусів, прискорене дихання та почервоніння шкіри на вухах, кінцівках у області підгрудка та живота.

- Крім того, може відмічатись діарея з домішками крові, кашель, кров’янисті виділення з носу, судоми та параліч кінцівок.

- Здорові свині заражаються при контакті з хворими або їх групами, а також через корми (особливо харчові відходи, що містять залишки продуктів забою зараження свиней), воду, предмети догляду, транспортні засоби забруднені виділення хворих тварин.

Категорично забороняється згодовування свиням необроблених харчових відходів, в тому числі отримані з закладів громадського харчування!

Корми, комбікорми невідомого походження, без супровідних документів, придбані на стихійних ринках становлять небезпеку! Відомі випадки зараження свиней згодовування кукурудзи, що залишилася на полях після збуту урожаю.

За результатами засідання членами комісії прийнято відповідне протокольне рішення, де передбачені відповідні заходи щодо запобігання занесення вірусу АЧС у господарствах Славутського  району .

 

Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії
при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії
при Славутській райдержадміністрації

Приєднані документи:

АЧС Протокол ДНПК № 4 від 17.05.2016р.
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/619 | Переглядів: 165Дата публікації: 16:13 17.05.2016