Вшановано пам’ять жертв політичних репресій
Вшановано пам’ять жертв політичних репресій

Поділитися новиною:

Вшановано пам’ять жертв політичних репресій

15 травня, в рамках відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій в Україні, біля пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій на Славутчині відбулася поминальна акція.

У заході взяли участь: перший заступник голови Славутської районної державної адміністрації Олександр Мельник, заступник голови Славутської районної ради Олексій Лавренчук, заступники міського голови Славути Ігор Піголь та Людмила Калюжнюк, начальник Славутського районного сектору ГУ ДСНС Андрій Сампір,  заступник голови Славутської станиці Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені Романа Шухевича Андрій Щурик, небайдужі громадяни міста та району.
 
Після нагадування ведучого заходу Ігоря Піголя про злочини комуно-більшовицького тоталітарного режиму проти українського народу, до підніжжя пам’ятника лягли вінки та живі квіти. Потому, присутні вшанували жертв політичних репресій хвилиною мовчання.
 
Нагадаємо, що в часи існування тоталітарної держави, український народ зазнав найбільших фізичних втрат – загинуло близько 25 мільйонів людей.
 
За даними місцевих дослідників, лише в 30-х роках минулого століття, на Славутчині, в жорна репресій потрапило 3 тисячі 426 осіб (з них 263 дитини віком до 16-ти років). З числа репресованих розстріляно 726 осіб. Ще 1003 особи було позбавлено волі.
Альбом: На Славутчині вшанували пам'ять жертв політичних репресій Альбом: На Славутчині вшанували пам'ять жертв політичних репресій Альбом: На Славутчині вшанували пам'ять жертв політичних репресій Альбом: На Славутчині вшанували пам'ять жертв політичних репресій
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/610 | Переглядів: 123Дата публікації: 12:08 16.05.2016