Семінар-нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки
Семінар-нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки

Поділитися новиною:

Семінар-нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки

22 квітня у залі засідань відділу АПР Славутської райдержадміністрації відбувся семінар-нарада з представниками служб охорони праці та профспілкових організацій підприємств, установ та організацій району з питань охорони праці та пожежної безпеки

У семінарі прийняли участь начальник відділу агропромислового розвитку Грицик М.І., начальник відділу ФССНВ в Славутському районі Хонда М.М., головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку управління Держпраці у Хмельницькій області Качаровський М.Г., головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Хмельницькій області Шабасюк М.В.,   головний інспектор  Славутського РС ГУ ДНСС у Хмельницькій області  Столяр Д.В., голова РПО працівників АПК Гуменюк З.В., представники служб охорони праці та профспілкових організацій підприємств, установ та організацій різних форм власності.

В ході наради-семінару було розглянуто питання: cтан охорони праці на підприємствах району  та запобігання випадкам виробничого травматизму; вимоги щодо безпеки охорони праці; питання атестації робочих місць за умовами праці;  lотримання правил пожежної безпеки на підприємствах району та співпраця адміністрації підприємств з профспілками з питань охорони праці.

 Семінар – нараду відкрив начальник відділу агропромислового розвитку Грицик М.І., який доповів про стан підготовки агроформувань району до проведення комплексу весняно-польових робіт, завдання галузі АПК на 2016 рік та необхідність проведення даної наради, оскільки охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на забезпечення життя, здоровя і працездатність людини в процесі трудової діяльності.

Хонда М.М. наголосив, що в Україні щорічно в квітні відзначається День охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці. Так, причиною усіх випадків є порушення самими потерпілими вимог правил та інструкцій з охорони праці, незадовільна організація виробничих процесів, допуск до роботи ненавчених людей, а чотирьох з них – виконання робіт в стані алкогольного сп’яніння.

На жаль, останнім часом ще повільно відбуваються зміни стосовно забезпечення безаварійності робіт у сільському господарстві. Перехід сільгоспвиробництва на нові форми господарювання однозначно призвів до зниження ефективності роботи з охорони праці на селі. Реформування аграрного сектора економіки не лише суттєво вплинуло на структуру та виробничі відносини, а й ускладнило роботу з охорони праці.

Новостворені сільгосппідприємства різних форм власності відвели охороні праці останні позиції, практично припинивши нею займатися. У переважній більшості таких господарств  на посаді спеціаліста з охорони праці ( за сумісництвом) працюють  люди далекі від питань охорони праці.

Служба охорони праці повинна комплектуватись спеціалістами, які мають вищу освіту та стаж роботи не менше 3 років. Спеціалісти з середньою освітою приймаються в службу охорони праці у виняткових випадках.

 Обовязковим є те, що  всі керівники сільськогосподарських   підприємств району  мають пройти навчання  та перевірку знань з питань охорони праці.

 Качаровський М.Г. довів присутнім питання дотримання вимог з охорони праці та стан травматизму в Україні, Хмельницькій області та Славутському районі. Також підняв питання стосовно вимог безпечної експлуатації посудин що працюють під тиском, вантажопідіймальних кранів та механізмів. Розглянуто Правила охорони праці при виконанні вантажорозвантажувальних робіт.

Шабасюк М.В. розповів присутнім про повноваження Державної служби України з питань праці в частині здійснення державного нагляду (контроль) за дотриманням законодавства з питань експертизи праці роботодавцями;  дотриманням роботодавцями вимог законодавства про пільги і компенсації        працівникам, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці та правильності застосування       Списків № 1 і № 2, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в       яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами        праці та за особливий характер праці;  якістю проведення атестації робочих місць за умовами         праці та віднесенням їх до категорії з шкідливими умовами праці. Окремо розглянуто питання щодо передбачення відповідальності за несвоєчасність   проведення   атестації або порушення порядку її проведення. Надав відповіді на питання із  висвітлених питань.

Столяр Д.В.  поінформував учасників семінару  з питань дотримання правил пожежної безпеки на підприємствах району під час проведення сільськогосподарських робіт та основні вимоги до цього.

Гуменюк З.В. охарактеризувала стан співпраці адміністрації підприємств агропромислового комплексу району  з місцевими профспілковими організаціями з питань охорони праці, забезпечення засобами охорони праці, гарячим харчуванням під час сезонних робіт.

 За підсумками семінар – наради прийнято відповідні рекомендації щодо дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці під час проведення сільськогосподарських робіт, які необхідно довести до керівників підприємств.

 

Альбом: Семінар-нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки Альбом: Семінар-нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/578 | Переглядів: 243Дата публікації: 11:45 25.04.2016