Проекти з модернізації систем фізичного захисту впроваджують на Хмельницькій АЕС
Проекти з модернізації систем фізичного захисту впроваджують на Хмельницькій АЕС

Поділитися новиною:

Проекти з модернізації систем фізичного захисту впроваджують на Хмельницькій АЕС

Впровадження проектів з модернізації фізичного захисту першого енергоблока та створення центрального пульту охорони фіззахисту Хмельницької АЕС - важлива складова безпеки стратегічного об’єкта в сучасних умовах. Сьогодні на атомних станціях країни активно впроваджуються заходи з підвищення захищеності ядерних установок, викликаних сучасними загрозами, насамперед терористичними.

Фінансування даних проектів здійснюється за рахунок коштів Енергоатома. За словами заступника генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олега Редзинця, проводиться відповідна робота щодо залучення іноземних інвестицій для приведення системи фізичного захисту АЕС до вимог кращих світових стандартів.

У листопаді 2015 року Хмельницьку АЕС відвідали представники Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції та Норвегії, як потенційні інвестори даних проектів. Розглядаються також інші варіанти фінансової допомоги від іноземних партнерів, - поінформував журналістів корпоративних ЗМІ Олег Редзинець.

Наразі триває будівництво центрального пульту охорони фіззахисту, найближчим часом розпочнуться внутрішні роботи.

Починаючи із 2014 року на Хмельницькій АЕС, так само як і на інших АЕС України, діє посилений режим охорони та забезпечення фіззахисту ядерного об’єкта. Згідно із чинним законодавством, охорону стратегічного підприємства здійснює військова частина Національної гвардії України. Особовий склад частини забезпечений необхідними спецзасобами для виконання поставлених завдань.

З урахуванням сьогоднішніх реалій, без перебільшення можна сказати, що забезпечення фізичного захисту АЕС, їх ядерної та радіаційної безпеки – приорітетні завдання національної безпеки.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/497 | Переглядів: 128Дата публікації: 11:08 28.03.2016