Основні питання виплати пенсії
Основні питання виплати пенсії

Поділитися новиною:

Основні питання виплати пенсії

Статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

Таким чином, виплата пенсії може проводитись підприємствами поштового зв’язку або банківськими установами.

Для забезпечення стабільного фінансування виплати пенсій кожному пенсіонеру встановлено індивідуальну дату виплати пенсії протягом виплатного періоду, з 4 по 25 число щомісяця. З метою рівномірної виплати пенсій, виплатні об’єкти поштового зв’язку складають графіки виплати пенсій протягом виплатного періоду за кожною доставною дільницею та погоджують їх з органами Пенсійного фонду. Перерахування коштів установам уповноважених банків здійснюється протягом місяця за датами у межах виплатного періоду.

Пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Під час перебування пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25% призначеної пенсії. Якщо розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менше 25% призначеної пенсії.

Дітям-сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв'язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі та перераховується на їхні особисті рахунки в банку.

 

 

Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/483 | Переглядів: 107Дата публікації: 15:07 21.03.2016