До відома громадян
До відома громадян

Поділитися новиною:

До відома громадян

Купання в річці чи озері в спекотний літній день – що може бути краще? Але за хвилини задоволення можна заплатити надто дорого, адже спілкування з природою практично завжди пов’язане зпевною небезпекою.

Наслідки поганої екології    

 Сьогодні купання в багатьох водоймах заборонене через погану екологію. У недозволених для купання місцях можна наткнутись на гори залишеного відпочивальниками сміття, плями від бензину на місцях паркування автівок (найчастіше – безпосередньо біля самої водойми). Таке ставлення до природи призводить до катастрофічного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації і поширення інфекцій. 

 У забруднених місцях можуть виникати алергія, хімічний опік; кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, а в рідкісних випадках – холера і вірусний гепатит А).

Бактерії.

Холера і дизентерія, розлади травлення, шкірні та інші захворювання захворювання – всі ці захворювання можна отримати через воду. От тому й не можна її ковтати під час купання, а після обов’язково прийняти душ.

Захворювання, що особливо часто передаються при купанні у водоймах, - лістеріоз, лептоспіроз і контактні дерматити. При заковтуванні води, забрудненої стічними водами і фекаліями, можна отримати цілий букет кишкових інфекцій та гельмінтів (глистів).

Лістеріоз – інфекція, яку викликає бактерія Listeria monocytogenes. Вона характеризується ураженням лімфоїдної тканини і нервової системи, розвитком специфічних утворів в органах - в основному в печінці.

Лептоспіроз відзначається симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок і нервової системи. При складних випадках може виникнути жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність і менінгіт.      

Купання є корисним для здоров’я, але лише у спеціально відведених для цього місцях і з дотриманням усіх правил! Якщо збираєтесь купатися у непротічній водоймі, стежте, щоб на ній не було водоплавних птахів. Незайвим буде дізнатись, що відбувається вгору за течією річки, чи не скидають туди відходи промислового виробництва.

 

Державна установа «Хмельницький обласний

лабораторний центр МОЗ України»

Не забуваємо про літні небезпеки!

З початком літнього сезону для наших земляків починається пора відпочинку, оздоровлення та приємних вражень, отриманих під час відпусток та вихідних днів, проведених на річкових та морських узбережжях, лісових, паркових масивах.

Але не слід забувати, що це також період деяких небезпек, які можуть порушити наші задуми, плани і реалії, а головне здоров’я.

Нерідко літній відпочинок супроводжується харчовими отруєннями. Дійсно, гострі кишкові інфекції мають сезонний характер, коли найбільша кількість випадків захворювань припадає на літній період року.

Серйозну небезпеку становлять харчові продукти, які готуються і зберігаються не за правилами, в них може виявитися велика кількість шкідливих мікроорганізмів чи токсинів - продуктів їх життєдіяльності.

Всі продукти харчування слід зберігати в місцях недоступних мухам, які можуть бути механічними переносниками кишкових інфекцій.

             Не забувайте ретельно мити овочі, фрукти, ягоди, зелень та дотримуватися правил особистої гігієни.

             Використовуйте безпечну воду, не пийте її з неперевірених джерел.

             Не вживайте продукти, термін придатності яких закінчився.

             Не купуйте продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі.

  Навесні і на початку літа в лісі, парку, у високій траві існує ймовірність укусу кліщів. Ці комахи переносять кліщовий енцефаліт, хворобу Лайма та інші інфекційні хвороби.

 Якщо так сталося, що ви помітили небажаного «гостя», який все-таки вчепився, краще видаліть його правильно в лікувальному закладі - це має велике значення для профілактики зараження та зменшення ризику інфікування.

В лікувально-профілактичному закладі ви отримаєте консультацію -допомогу, та в подальшому спостереження за станом здоров’я.

Пам’ятайте про заборону використання в їжу незнайомих, підозрілих Вам грибів, невідомих ягід або плодів, що ростуть у лісі - вони можуть бути отруйними.

Дуже небезпечні отруйні комахи і тварини, особливо в літній час. Ходити босоніж по траві або землі небезпечно, можна наступити на отруйних павуків та змій.

Більшість сімей проводять спекотні літні дні на пляжах водойм - це озера, річки, моря. Вода в місцях відпочинку може бути небезпечною, необхідно звернути увагу на якому пляжі ви відпочиваєте, чи офіційно він функціонує та відповідає вимогам.

Дотримуйтесь елементарних правил безпеки на водних об’єктах включаючи перебування в воді та на сонці, щоб уникнути наслідків травматизму, перегріву, зневоднення та теплового удару.

Попередження перегрівання полягає в дотриманні норм прийому сонячно-повітряних ванн, не зловживати витривалістю свого організму , не сидіть довго на сонці. Треба більше знаходитися в тіні, забезпечити постійний питний режим, використовувати світлий одяг з легких тканин та при необхідності носити головний убір.

Проводьте свій відпочинок добре і з користю для здоров’я.

 

 

 

Завідувач

Славутським районним

лабораторним відділенням

ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                           Музалевська Т.О.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2688 | Переглядів: 17Дата публікації: 14:48 13.06.2018