Нарада-семінар із секретарями сільських рад
Нарада-семінар із секретарями сільських рад

Поділитися новиною:

Нарада-семінар із секретарями сільських рад

Сьогодні під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Ігоря Крутенчука у малому залі Будинку рад відбулася нарада-семінар із секретарями сільських рад району

Відповідно до порядку денного учасники наради з цікавістю слухали заступника начальника управління-начальника відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації Кравчук Лесю Анатоліївну, яка розповіла про  зміни в законодавстві України  до порядку надання субсидії. Зокрема, вона зазначила, що з 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій. 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).

З урахуванням прийнятих змін із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично.

Однак для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати; внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб); сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ; сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року. Заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

 Крім того, Леся Анатолівна детально зупинилась на доповненнях переліку умов, за яких субсидія не призначається, на змінах підходу при розрахунку доходів для призначення субсидій та на монетизації субсидій.

 Проаналізувала стан дотримання виконавчими комітетами сільських рад законодавства про звернення громадян начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Світлана Петрівна Рощук. Світлана Петрівна надала методичні вказівки та акцентувала увагу на дотриманні виконавчими комітетами сільських рад  даного законодавства.

Грунтовні роз’яснення щодо  подання відомостей періодичного поновлення та перевірки стану приміщень для голосування учасники наради отримали від начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Лихолата Івана Володимировича.

Про додержання виконавчими комітетами сільських рад законодавства про доступ до публічної інформації розповів учасникам наради завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Микола Іванович Іванов.

Крім того, на нараді секретарі сільських рад  порушили перед керівниками служб, присутніх на семінарі, проблемні питання і отримали важливу для своєї роботи інформацію.

 

Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад Альбом: Нарада-семінар із секретарями сільських рад
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2673 | Переглядів: 55Дата публікації: 14:57 08.06.2018