На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень
На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень

Поділитися новиною:

На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень

У ДП «Славутське лісове господарство» провели науково-практичний семінар щодо всихання соснових деревостанів в умовах Малого Полісся.

.  Участь у роботі семінару прийняли: т.в.о. першого заступника начальника ОУЛМГ Золотий П.С., директор Поліського  філіалу УкрНДІЛГА Шевчук В.В., старший науковий співробітник УкрНДІЛГА Бородавко В.О., директор ДСЛП «Вінницялісозахист» Чудак В.В., заступник директора департаменту агропромислового розвитку , екології та природних ресурсів при Хмельницькій ОДА Якубаш Р.А., голова Товариства лісівників області Хоптинець В.М., громадські організації.

Учасників семінару не лише ознайомили із теорією протидії та попередження всиханню насаджень, але й наочно продемонстрували дерева на лісових ділянках  з різним ступенем ураження на різній висоті.

Директор підприємства  Сапожнік В.В. проінформував присутніх про історію виникнення патології та проблеми санітарного стану лісів ДП «Славутське ЛГ»,  окреслив масштаби та динаміку зростання вражених шкідниками площ лісових масивів та наголосив на необхідності розробки варіантів практичного врегулювання проблеми. Після часткового теоретичного обговорення учасники семінару оглянули дерева на лісових ділянках з різним ступенем ураження.

Директор ДСЛП «Вінницялісозахист» Чудак В.В.  охарактеризував характеристики, причини та особливості всихання сосни в Хмельницькій області, проблеми ведення лісового господарства в умовах короїдного всихання та шляхи їх вирішення. Учасникам семінару були продемонстровані осередки весняного враження верхівковим короїдом деревостанів у кв.63 Голицького лісництва,  та у  кв.23 Партизанського лісництва (ПЗФ).

Старший науковий співробітник  Поліського філіалу УкрНДІЛГА Бородавко В.О. наглядно продемонстрував у кв.15 Стриганського лісництва особливості розвитку та діяльності стовбурових шкідників на прикладі модельних дерев. Активно обговорили проблеми планування та здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та необхідність удосконалення нормативно-правової бази ведення лісового господарства.

 «Зміна кліматичних умов та гідрологічного режиму призвели до збільшення популяції цих видів короїдів, які спільно із супутніми фіто хворобами уражають дерева та призводять до їх подальшого всихання. Великою проблемою у боротьбі їз цими шкідниками є зона ураження дерев – це під корою в глибині крони. Відтак дерево починає всихати від вершини до кореня. Єдиним ефективним способом боротьби – невідкладне проведення заходів поліпшення санітарного стану лісів» - зазначив головний лісничий ДП «Славутський лісгосп» Леонід Дмитрович Грубой.

По завершенню семінару наукові працівники провели пленарне засідання, де всі зацікавлені змогли отримати вичерпні відповіді на поставлені ними запитання.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»

Альбом: На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень Альбом: На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень Альбом: На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень Альбом: На Славутчині навчались, як протидіяти всиханню соснових насаджень
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2664 | Переглядів: 68Дата публікації: 15:25 04.06.2018