У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю
У Славутському районі відкрили пам\

Поділитися новиною:

У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю

15 травня в центрі села Ногачівка урочисто відкрили пам'ятник українському Герою Володимиру Ознамцю.

 

Віддати шану Володимиру прийшли його рідні, близькі, друзі, бойові побратими, військовослужбовці Цвітоського ракетно-артилерійського арсеналу, члени «Спілки учасників АТО Славутчини»,   односельці, батьки загиблих захисників України,  учнівська молодь. Серед присутніх були: голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк, заступник голови Славутської райдержадміністрації Петро Притуляк, помічник-консультант народного депутата України Романа Мацоли Людмила Васільєва, заступник голови м. Славута  Ігор Піголь.

Право відкрити пам’ятник було надано матері Героя Ознамець Надії Дмитрівні та голові сільської ради Матвійчуку Олегу Анатолійовичу.

 Настоятель Славутського храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Микола освятив пам’ятник та відправив панахиду.

Чимало теплих слів про Володимира звучало з уст сільського голови, родичів, близьких  Героя, односельців та гостей.

 До присутніх звернувся сільський голова Олег Матвійчук: «Я пам’ятаю як з Володею ми стояли  біля пам’ятника Героям Другої світової війни, вшановували їх пам’ять. Ніхто не міг подумати що через кілька років ми будемо вшановувати пам'ять  Володі..З  2014 року його вже немає разом з нами... 4 роки назад я пообіцяв родині Володимира, що тут, в центрі села, буде стояти обеліск Володимиру, нашому Герою».

«Саме таким синам українського народу ми завдячуємо тому, що ми вільні. І дякуючи таким синам ми збудуємо нову Україну! Ми до того часу будемо сильними, поки будемо  пам’ятати таких героїв.  Я пишаюся тим, що в нас є такі чоловіки. Він назавжди залишиться Героєм України», – наголосив голова районної ради Леонід Радзивілюк  та подякував батькам за сина.

«Володимир був звичайною людиною, яка в непростий момент проявила свої найкращі якості.  Мені випала честь служити разом з Володею. 7 жовтня 2014 року  разом з іншими військовослужбовцями він перевозив поранених машиною «Урал», з червоним хрестом і розпізнавальними знаками медичної служби, в госпіталь міста Артемівськ  Донецької області. Під час повернення до міста Дебальцеве Донецької області машина потрапила під обстріл російських бойовиків із засідки. Володя був поранений,  своїм тілом він прикрив ще двох хлопців. Вони зараз живі.» – додав побратим Володимира  Ігор Храплюк.

«Володя віддав найдорожче – життя, щоб на рідній землі відстояти мир і спокій для усіх нас. Такі люди, як він, є нашою великою гордістю та прикладом для наслідування», - зазначив  заступник голови райдержадміністрації Петро Притуляк. Петро Петрович звернувся до матері Володимира зі словами щирої подяки за те, що виховала героя, справжнього патріота своєї країни.

Пам’ять Володимира Ознамця, а також усіх полеглих за Україну воїнів, присутні вшанували хвилиною мовчання та  трикратним залпом салютної групи.

Слова подяки батькам загиблого звучали у виступах від учнів Жуківської школи, працівники районного будинку культури виконали низку патріотичних пісень.

Завершився мітинг виконанням Державного Гімну України та покладанням квітів.

 

Опісля учасники заходу відвідали сільське кладовище, де похований Володимир. До могили Героя були також покладені живі квіти

 

Довідково.

Ознамець Володимир Володимирович – санітарний інструктор медичної роти 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, прапорщик.

Народився 25 квітня 1974 року в селі Ногачівка Славутського району Хмельницької області. Закінчив 8 класів середньої школи села Ногачівка, школу-інтернат міста Славута та медичне училище міста Антрацит Луганської області

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. Після строкової служби служив за контрактом в медичній службі 97-ї окремої гвардійської механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А-1766, місто Славута Хмельницької області; у 2004 році бригада розформована). У 2004 році прапорщик В.В.Ознамець звільнений в запас.

8 серпня 2014 року Славутським об’єднаним військовим комісаріатом Хмельницкої області мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив санітарним інструктором медичної роти 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А-1778, місто Мукачеве Закарпатської області).

З серпня-вересня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Ніс службу на першій лінії оборони у місті Дебальцеве Донецької області.

7 жовтня 2014 року прапорщик Ознамець разом з іншими військовослужбовцями перевозив поранених машиною «Урал», з червоним хрестом і розпізнавальними знаками медичної служби, в госпіталь міста Артемівськ (нині – Бахмут) Донецької області. Під час повернення до міста Дебальцеве Донецької області машина потрапила під обстріл російських бойовиків із засідки. В ході бою прапорщик Ознамець отримав важкі поранення в голову та груди, від яких помер.

11 жовтня 2014 року похований на кладовищі села Ногачівка Славутського району Хмельницької області.

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Почесний громадянин міста Славута Хмельницької області (посмертно).

 

Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю Альбом: У Славутському районі відкрили пам'ятник загиблому захиснику України Володимиру Ознамцю
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2585 | Переглядів: 113Дата публікації: 09:10 16.05.2018