Президент про автокефалію Православної Церкви в Україні: Церква – боронить українську душу
Президент про автокефалію Православної Церкви в Україні: Церква – боронить українську душу

Поділитися новиною:

Президент про автокефалію Православної Церкви в Україні: Церква – боронить українську душу

«Я хочу окремо хочу наголосити, що і українська церква – Помісна Автокефальна Українська Православна Церква є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності. Бо армія – боронить українську землю.

Мова – боронить українське серце. Церква – боронить українську душу», - сказав Президент Петро Порошенко під час участі у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

   «Це є три складових елементи, яких ми не повинні нікому ніколи віддавати», - наголосив Глава держави.

   «Чи має право держава втручатись в церковні прави? Я можу лише повторити ту відповідь, яку я дав у Верховній Раді – ні. Категорично немає права держава втручатися в церковні справи, тим більше якщо це держава іноземна», - підкреслив Петро Порошенко.

   Глава держави зазначив: «І на сьогоднішній день ми бачимо жахливу ситуацію, коли Україна оголошена канонічною територією Російської федерації. Що це, як не територіальні претензії?»

   «Я, як і більшість українців, маю тверде переконання – канонічною територією України є Україна. І немає ніяких інших варіантів», - підкреслив Президент.

   За його словами, питання, яке винесено сьогодні на обговорення іде далеко за межі церковної справи. «Ми сьогодні говоримо про те, як відбувається держава Україна», - сказав він та нагадав, що в цьому році відзначається 100-річчя української незалежності. «Але треба не просто святкувати, а будувати державу», - наголосив Президент.

   «Ключовим елементом нашої незалежності і нашої державності є, наприклад українська армія, яку ми розбудували і відновили за останні чотири роки. І зараз вона входить до 30-ки найбільш ефективних і сильних армій світу. Елементом нашої державності і незалежності є українська мова, що її нищили і до того, як ми отримали незалежність, і, наголошую, у перші десятиліття нашої незалежності», - також зазначив Глава держави.

   Він підкреслив, що влада зобов’язана робити кроки і робить їх ці чотири роки на захист української мови, в тому числі запровадивши квоти на україномовний продукт на радіо і телебаченні, як захист ключового державотворчого елементу.

   Глава держави також нагадав, що питання Помісної Церкви було одним із ключових елементів його передвиборчої програми, і всі чотири роки він працював над реалізацією цієї задачі. Він зауважив, що і український Парламент не в перше звернувся до Вселенського Патріарха. Президент також підкреслив, що ієрархи двох православних церков зібрали необхідні підписи під цим зверненням. 

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2528 | Переглядів: 41Дата публікації: 16:05 24.04.2018