Чому документи на будівництво краще оформити до його початку?
Чому документи на будівництво краще оформити до його початку?

Поділитися новиною:

Чому документи на будівництво краще оформити до його початку?

Розповсюдженою є думка, що «простіше» розпочати будівництво і паралельно займатися отриманням дозвільних документів, або й взагалі – оформити документи вже після завершення будівництва.

Проте, виконання будівельних робіт за відсутності дозвільних документів (зокрема, без будівельного паспорту та повідомлення) може призвести до негативних наслідків, усунення яких може бути досить складною задачею.

Найрозповсюдженішою проблемою є розміщення будівель та споруд з порушенням чинних будівельних норм (зокрема, недотриманням мінімальних відстаней від меж сусідніх ділянок та протипожежних розривів, відстаней до джерел водопостачання та каналізації тощо).

Нажаль, одного лише знання чинних нормативів не достатньо, оскільки відсутність забудови на суміжних земельних ділянках, не означає, що власниками цих ділянок не було раніше отримано будівельні паспорти (або заяви на їх видачу не розглядаються в даний момент), в яких вже визначено та погоджено конкретне місце розташування будівель та споруд відносно меж земельної ділянки, а також ступінь вогнестійкості запроектованих будівель (від якої залежить мінімальний протипожежний розрив (від 6 до 15 м)).

Також, приватний забудовник не завжди може правильно визначити наявність охоронних зон електричних мереж та газопроводів, наявність санітарно-захисних зон, наявність червоних ліній та інших обмежень, які потрібно врахувати до початку будівництва.

Може виявитися, що на етапі виготовлення будівельного паспорту зміщення будинку чи іншої будівлі лише на один метр, дозволить уникнути усіх майбутніх проблем. А от усунення подібних порушень після того, як будівництво вже розпочато, іноді є дуже складною задачею.

Окрім того, отримати необхідні погодження від сусідів або від тих чи інших організацій, простіше до початку будівництва, ніж тоді, коли будівельні роботи вже розпочато.

Також іноді виникають ситуації, коли видача будівельного паспорту з певних причин стає неможливою (наприклад, у випадку оскарження генерального плану населеного пункту або іншої містобудівної документації, внесення нових обмежень щодо забудови тієї чи іншої території та подібних ситуаціях). В той час, як ще місяць-два тому органи містобудування та архітектури без перешкод могли видати Вам будівельний паспорт.

Отже, узаконення розпочатого чи завершеного будівництва, не буде ні швидшим, ні дешевшим, ніж оформлення усіх дозвільних документів до початку виконання будівельних робіт. При цьому, окрім витрат на оформлення усіх необхідних документів, забудовник може понести витрати на усунення допущених ним порушень (штрафні санкції), і навіть на перебудову або демонтаж збудованих об’єктів.

Відповідальність: за виконання будівельних робіт без документів, які дають право на їх виконання, особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності (розмір штрафу від 4250 грн.). А у випадку порушення особою будівельних норм, стандартів і правил - розмір штрафу буде від 850 грн.

Потрібно також враховувати, що у випадку виявлення факту самочинного будівництва (як розпочатого, так і вже завершеного), органи ДАБІ призупинять виконання будівельних робіт на період до оформлення дозвільних документів, у зв’язку із чим забудовник може втратити кілька місяців будівельного сезону.

 

 

Архітектор району                                                                     І.Дзюба

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2500 | Переглядів: 41Дата публікації: 15:51 16.04.2018