Розширене засідання колегії райдержадміністрації
Розширене засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Розширене засідання колегії райдержадміністрації

29 березня відбулося чергове розширене засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Богдан Маршук.

У засіданні колегії взяли участь: керівництво районної ради, сільські голови, керівники окремих підприємств, установ та організацій району, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та структурних підрозділів райдержадміністрації; представники місцевих засобів масової інформації.

По першому питанню доповідав начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів районної державної адміністрації Михайло Грицик, який поінформував присутніх про підготовку до весняно-польових робіт, забезпеченість матеріально-технічними матеріалами, підготовку сільськогосподарської техніки до посіву ярих культур, визначення стану озимих культур, стану охорони праці під час проведення весняно – польових робіт. Також доповідач зазначив, що для покращення організації підготовки та проведення весняно-польових робіт в агроформуваннях району  відділом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації розроблений план заходів по підготовці та проведенню комплексу весняно-польових робіт.

Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати та підвищення рівня оплати праці в районі  членів колегії та запрошених інформувала начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Мар’яна Гринько.

Мар’яна Петрівна зазначила, що питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати та підвищення рівня оплати праці працівникам підприємств, установ, організацій району перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації. Розроблений та затверджений графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 2018 рік, здійснюється контроль за його виконанням на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат. У поточному році проведено 2 засідання цієї комісії, на яких проведено аналіз стану погашення заборгованості. За результатами проведених заходів вдалось уникнути нарощення боргів з виплати заробітної плати.

З початку року розмір заборгованості з виплати заробітної плати в районі не змінився і становить 290,5 тис. грн. Заборгованість з виплати заробітної плати існує на двох підприємствах-банкрутах, які перебувають у стадії ліквідації (корпорації «Подільські Мінерали», «Романінський цегельний завод»)

У районі спостерігається тенденція щодо постійного зростання заробітної плати.

За моніторинговими даними середньомісячна заробітна  плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці району, у лютому 2018 року становила   7285,0 грн., що на 151,8 грн. (на 2,1%) більше у порівнянні із січнем поточного року (7133,2 грн.) та на 2468,2 грн. (на 51,2%) більше ніж за аналогічний  період минулого року та майже вдвічі вище рівня мінімальної заробітної плати.

Найвищий розмір середньої заробітної плати спостерігався у галузі промисловості (14283,8 грн.), сферах надання послуг (6088,7 грн.) та державного управління (5832,6 грн.). Слід зазначити, що розмір середньомісячної заробітної плати у галузі сільського господарства району  становить 4694,8 грн., що на 37,4% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

З метою забезпечення належного контролю за суб’єктами господарювання різної форми власності в районі систематично заслуховуються платники на спільному засіданні районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення в районі та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати(грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на протязі 2017 року проведено 5 засідань на яких було заслухано 24 керівники та здійснено 12 виїздів, під час яких проведено роз’яснення норм чинного законодавства про працю 34 суб’єктам господарювання та 108 працівникам. За результатами проведеної роботи  зареєстрували свою діяльність 27 суб’єктів підприємницької діяльності, трудові договори укладено з 15 найманими працівниками, створено 139  нових робочих місць.

У лютому поточного року робочою групою здійснено виїзд на територію Улашанівської сільської ради, де було обстежено 6 суб’єктів господарювання. Членами робочої групи проведена роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками щодо переваг легальної зайнятості та змін у діючому законодавстві в частині мінімального розміру заробітної плати.

 Про хід виконання у 2017 році Програми підвищення енергоефективності Славутського району на 2016-2020 роки інформував присутніх завідувач сектору інфраструктури районної державної адміністрації Нікітюк Сергій Леонідович.

Сергій Леонідович зазначив, що у  2017 році відповідно до Програми було реалізовано 12 енергозберігаючих заходів, на виконання яких з державного, районного та місцевих бюджетів було виділено 4236,2 тис. грн. Першочергово вживалися заходи щодо комплексної енергомодернізації будівель соціальної сфери району.  Зокрема, послідовно стабільно проводиться робота по заміні систем опалення, котлів,  вікон та дверей в приміщеннях  на енергозберігаючі. За наявності фінансування зазначені заходи будуть впроваджуватись у 2018 році.

З метою зменшення використання природного газу в бюджетних установах району у 2017 році укладено договір між відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та СГК «Улашанівський» про постачання тепла для Улашанівського навчально-виховного комплексу, що дасть можливість повністю відмовитись від використання природного газу для опалення шкільних приміщень та щороку економити близько 13000 м3 природного газу.

З метою контролю за споживанням енергетичних ресурсів, який передбачений системою енергетичного менеджменту, у бюджетних установах Славутського району встановлені ліміти на споживання енергоносіїв та  визначені відповідальні особи за проведення моніторингу, які ведуть відповідні журнали споживання енергетичних ресурсів. Крім того, щомісячний  моніторинг споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами району проводиться і сектором інфраструктури райдержадміністрації.

З метою популяризації енергозберігаючих заходів серед населення сектором інфраструктури райдержадміністрації розроблено Програму відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими населенням Славутського району на впровадження енергозберігаючих заходів, на 2017-2019 роки. На виконання заходів зазначеної Програми заплановано виділити з районного бюджету 150 тис. грн.

Крім того, протягом 2017 року на офіційному веб-сайті райдерж-адміністрації було розміщено базу даних експлуатаційних та енергетичних характеристик будівель бюджетної сфери Славутського району за 2015-2017 роки та 40 інформаційних матеріалів, запропонованих для інформування населення Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

З планом роботи районної державної адміністрації на ІІ квартал 2018 року ознайомив присутніх керівник апарату райдержадміністрації Ігор Крутенчук.

Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації Богдан Маршук та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.

 

Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2456 | Переглядів: 121Дата публікації: 17:19 29.03.2018