Цілющі джерела народних традицій і обрядів
Цілющі джерела народних традицій і обрядів

Поділитися новиною:

Цілющі джерела народних традицій і обрядів

Справжнє свято народного мистецтва відбулось у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

Аматори з усіх куточків області з’їхались на заключний тур обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій, декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу», який був започаткований з метою виявлення, відтворення, збереження, розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини нашого краю. Майже рік цей культурно-мистецький проект крокував Хмельниччиною. І ось фінал!

Колядки, щедрівки, веснянки, старовинні весільні, родинно-побутові пісні, балади, народні ігри, обрядові дійства календарного циклу у виконанні справжніх поціновувачів народного мистецтва лунали у залі. Виставка декоративно-ужиткового мистецтва вражала зразками старовинного одягу та рушників. Пампушки, Великодні паски, хліб на черені, пиріжки, завиванці, випечені за старовинними рецептами, могли спробувати учасники та гості свята.

В рамках обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій, декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнись до душі свого народу» було зібрано і систематизовано багато унікальних матеріалів з історії народного мистецтва Хмельниччини, традиційної кухні подолян, видано ряд буклетів, поповнено базу даних реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини.

Подібні заходи викликають у їх організаторів і учасників усвідомлення необхідності здійснювати подальшу пошукову і дослідницьку діяльність у напрямку відродження та популяризації старовинних обрядів, традицій, декоративно-ужиткового мистецтва наших дідів і прадідів, виховують почуття гордості за справу, якою займаються.

Серед майже 20 проектів по збереженню нематеріальної культурної спадщини, які презентували міста, райони та ОТГ протягом року колектив Славутського районного будинку культури у фіналі отримав почесне 2 місце!

Альбом: Цілющі джерела народних традицій і обрядів Альбом: Цілющі джерела народних традицій і обрядів Альбом: Цілющі джерела народних традицій і обрядів
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2435 | Переглядів: 55Дата публікації: 09:15 22.03.2018