Розширене засідання колегії райдержадміністрації
Розширене засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Розширене засідання колегії райдержадміністрації

27 лютого відбулося чергове розширене засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Богдан Маршук.

 У засіданні колегії взяли участь: керівництво районної ради, сільські голови, керівники окремих підприємств, установ та організацій району, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та структурних підрозділів райдержадміністрації; представники місцевих засобів масової інформації.

По першому питанню порядку денного на засіданні колегії став звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік, про що проінформувала начальник управління фінансів райдержадміністрації ВАЛЕНТИНА КУХАРЧУК.

Планові показники загального фонду районного бюджету на звітний період з урахуванням змін становлять 19102,24 тис. грн., фактичні надходження склали 21904,96 тис. грн. або 114,7 %, планові показники спеціального фонду виконано на 511,3 %: при плані 1375,97 тис. грн. фактично поступило 7034,77 тис. грн.

За результатами 2017 року уточнені планові показники загального фонду сільських бюджетів виконали всі сільські ради (461,6 %).

Такі показники щодо перевиконання бюджетів сільських рад досягнуті у результаті: збільшення плати за землю, у тому числі орендної, за рахунок збільшення коефіцієнта індексації землі, річної орендної плати за договорами оренди земельних часток (паїв) та авансової сплати земельного податку; збільшення надходжень по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів  за рахунок збільшення фактичних площ вирубки лісу; збільшення сплати по акцизному податку за рахунок підвищення акцизного податку за продаж бензину; збільшення сплати по єдиному податку за рахунок збільшення бази оподаткування.

Планові показники бюджету Славутського району за 2017 рік виконано по всіх видах доходів.

Співдоповідачем по даному питанню виступив Гаврилюк Олег Віталійович – головний лікар Славутського центру ПМСД, який проінформував присутніх про стан виконання урядової програми «Доступні ліки». Олег Віталійович зазначив, що  надійшло 993 тисячі гривень з державного бюджету відшкодування вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу. Всі кошти   перераховані державою використано на 100%.

Наступним питанням, яке розглянуто засідання колегії «Про стан забезпечення законності та правопорядку, запобігання корупції в районі» інформував керівник апарату районної державної адміністрації ІГОР КРУТЕНЧУК, який зокрема відзначив, що поліпшення економічного та соціального становища неможливе без зміцнення законності та правопорядку, утвердження в державі принципів верховенства права, справедливості та гуманізму, пріоритету прав та свобод людини і громадянина, розбудови правової держави і становлення громадянського суспільства. Зміцнення законності та правопорядку є невід'ємною складовою економічного і соціального розвитку країни, важливою умовою збереження політичної стабільності, громадського миру та спокою.  

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Славутська районна державна адміністрація забезпечує виконання на території району Конституції України, указів Президента України та інших законодавчих актів з питань забезпечення законності та правопорядку, додержання конституційних прав і свобод громадян. Аналогічна робота проводиться органами місцевого самоврядування. 

 Районною державною адміністрацією, службами району спільно з Славутським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області вживаються відповідні заходи щодо виконання Комплексної програми профілактики злочинності в Славутському районі на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням  сесії районної ради від 08.12.2015 року № 7-2/2015. На реалізацію заходів програми у 2017 році виділені кошти з районного бюджету в сумі 90 тис. грн., які профінансовані та освоєні в повному обсязі.

Особлива увага в районі приділяється питанням захисту прав дітей, попередження насильства в сім’ї, профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактики рецидивної злочинності, організації контролю за дотриманням прав і законних інтересів осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, та осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, надання допомоги цим особам в їх соціальній адаптації.

Зі співдоповіддю по даному питанню виступив представник Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Василь Гулянич. У 2017 році пріоритетними напрямами роботи Славутського відділу поліції було визначено подальше забезпечення протидії злочинності, зміцнення законності та правопорядку, підтримання публічної безпеки і порядку, вдосконалення організації, засобів і методів запобігання і розкриття злочинів. Основні зусилля були спрямовані на реалізацію пріоритетних напрямів оперативно-службової діяльності, захист конституційних прав громадян, особи, її життя, здоров’я, захист права власності, боротьбу з незаконним обігом зброї, наркотичних засобів, протидію економічній злочинності.

Завдяки проведеним профілактичним заходам у 2017 році суттєвого загострення криміногенної ситуації в районі не спостерігалось. Упродовж звітного періоду скоєно 2 вбивства. Слід зазначити, що усі вбивства розкрито. Найбільше скоєно злочинів проти власності. У минулому році зменшена кількість фактів  нанесення тяжких тілесних ушкоджень, скоєння ДТП (в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року). Загалом криміногенна ситуація на території району контрольована, однак потребує постійного моніторингу з метою недопущення її погіршення.

З доповіддю про стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських рад у 2017 році виступив керівник апарату районної державної адміністрації ІГОР КРУТЕНЧУК, який відзначив, що організація контролю за здійсненням виконкомами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади є однією з важливих функцій районної державної адміністрації, від систематичності й ефективності виконання якої залежить вирішення питань соціального, економічного та культурного розвитку району та проаналізував стан реалізації у 2017 році виконкомами сільських рад вимог статей 27-36, 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

На завершення засідання колегією райдержадміністрації заслухано питання «Про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у другому півріччі 2016 року та заходи щодо її покращення», про що інформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Світлана Рощук.

.  

Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Розширене засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2375 | Переглядів: 99Дата публікації: 16:35 27.02.2018