Професійна адаптація та забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції
Професійна адаптація та забезпечення санаторно-курортним лікуванням  учасників антитерористичної операції

Поділитися новиною:

Професійна адаптація та забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Професійна адаптація учасників антитерористичної операції за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

       Професійна адаптація учасників антитерористичної операції із числа інвалідів війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.

Учасник антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою за встановленою формою,  до якої додає:

копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Управління  соціального захисту населення видає учаснику антитерористичної операції направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.

 Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015року № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами) передбачено забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким установлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни 

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

 Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу. Тобто відтепер особа може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, для укладання тристоронної угоди, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 За додатковою інформацією та роз’ясненнями необхідно звертатися в управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації за адресою: м. Славута, вул.Соборності,12, кімн. № 1, тел. 7-23-38

 

 

 

 

Заступник начальника управління                                                                     К.С.Миколайчук                                                                                  

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2293 | Переглядів: 45Дата публікації: 08:23 31.01.2018