25 років від заснування
25 років від заснування

Поділитися новиною:

25 років від заснування

Цьогоріч 3 лютого Славутський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відзначає свій знаковий ювілей - 25 –річчя з дня створення.

І хоча ми  переживаємо складні часи, але пригадаємо історію розвитку  територіального центру.

Все розпочиналось 1993 року з наказу тодішнього начальника управління соціального забезпечення Степанюка С.М. згідно якого при районному відділі соціального забезпечення було  створено відділення соціальної допомоги вдома по надомному обслуговуванню одиноких престарілих і непрацездатних громадян. Тоді ж було зараховано на обслуговування 205 одиноких престарілих і непрацездатних громадян, що проживали в м. Нетішин та селах Славутського району, для організації роботи та надання соціальних послуг було прийнято 15 працівників.

В жовтні 1998 року на базі відділення соціальної допомоги по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян вдома і міжгосподарського будинку-інтернату створено відокремлений підрозділ управління соціального захисту населення райдержадміністрації - територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. В штаті відокремленого підрозділу на той час вже працювало  37 працівників, з них - 31 соціальних працівників.

 Завідуючим відділенням соціальної допомоги по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян вдома до квітня  1999 року був  Кравчук Василь Васильович, першим директором територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян – Цикалюк Олександр Васильович, з 2007 року  директором працює Мазур Лариса Олексіївна.

Протягом свого існування робота територіального центру постійно вдосконалювалась, працівниками вживались заходи по зміцненню матеріально-технічної бази та розширенню спектру соціальних послуг, що так необхідно  для малозабезпечених громадян, впроваджувались форми та методи роботи  потрібні та цікаві людям.

На початку створення територіальний центр займався наданням пенсіонерам та одиноким непрацездатним громадянам лише послуг вдома. З тих пір  соціальні робітники   допомагають громадянам, які неспроможні самостійно впоратися з побутовими справами. Для підопічних вони стали незамінними помічницями, виконують різні доручення стареньких - купують продукти та інші необхідні у господарстві товари, займаються приготуванням їжі, оплачують комунальні послуги, у разі потреби викликають лікаря і супроводжують підопічного до лікарні, займаються доставкою ліків з аптеки, навіть пишуть листи. Але прогресуюче старіння та зменшення чисельності населення, особливо в сільській місцевості, вимагали надання інших необхідних послуг соціально-побутового та медико-соціального характеру. Так, для надання послуг пільговим категоріям населення безпосередньо за місцем проживання, з червня місяця 2006 року в територіальному центрі введено посаду перукаря, з  лютого місяця 2007 року -  посади працівників з комплексного обслуговування будівель, які надають послуги з часткового ремонту будинків та парканів, займаються порізкою та порубкою дров, обкошують подвір’я  підопічних.

За розпорядженням голови Славутської районної державної адміністрації  Несена О.А. від 24 червня 2010 року змінено назву нашої установи  та надано територіальному центру статус юридичної особи. Засновником визначено  Славутську районну державну адміністрацію, фінансування здійснюється Славутською районною радою, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг  управління соціального захисту населення Славутської районної державної адміністрації.

З  грудня 2011 року створено  відділення соціально-побутової адаптації. Тут пенсіонерам, інвалідам надаються інформаційні послуги,  сестра медична  проводить лікувальний  масаж та оздоровчі заходи за допомогою турманієвої кераміки «Нуга – Бест» (масажне ліжко, матрац, пояс, наколінники, килимок «Друге Серце»), фізичну реабілітацію (велотренажер, бігова доріжка, профілактори Євмінова, ротаційний тренаженр для верхніх кінцівок), оздоровлення на медико-соціальному обладнанні (ультрафіолетове випромінення, магнітотерапія, гальванізатор та соляні лампи). Відкрито пункт прокату технічних засобів реабілітації та банк видачі вживаних речей.  

У 2012 році територіальним центром проведено реконструкцію приміщення колишньої аптеки в с.Миньківці, де з вересня місяця того ж року запрацював соціально-побутовий комплекс.  В даному закладі надаються банно-пральні послуги, фітотерапія, діє клуб активного довголіття “Живчик”, а завдяки наданій фінансовій допомозі Миньковецької сільської ради та ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли» в 2017 році встановлено інфрачервону сауну.

З вересня місяця 2014 року в територіальному центрі облаштовано швейну майстерню.

 В зв’язку з веденням платних послуг, змінами в чинному законодавстві та з метою організації надання соціальних послуг протягом 2010-2015 років було розширено апарат територіального центру: введено  посади економіста, юрисконсульта, оператора комп’ютерного набору, інженера з охорони праці.

До 2016 року  у Славутському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) трудилось 81 працівників, які надавали різі види  послуг  2313 громадянам, що опинились в складних життєвих обставинах і потребували сторонньої допомоги.

З початком децентралізації зменшилась штатна чисельність працівників районного територіального центру: 33 соціальних робітників переведено до Берездівської та Ганнопільської сільських рад, скорочено кількість працівників  апарату територіального центру. Сьогодні кваліфіковані соціальні робітники з багаторічним досвідом  становлять основу суб’єктів надання соціальних послуг в  об’єднаних територіальних громадах – Берездівському територіальному центрі соціального обслуговування та відділенні надання соціальних послуг Ганнопільської сільської ради.      

Для мешканців сіл, які не ввійшли до складу ОТГ з числа одиноких та одинокопроживаючих громадян літнього віку, людей з інвалідністю, хворих (на період до встановлення їм групи інвалідності), які не здатні до самообслуговування, нашим центром  безкоштовно або за соціальними цінами відповідно до Державних стандартів  надаються  послуги: «Догляд вдома», «Паліативний догляд», «Консультування» та соціально-побутові послуги: швейні, пральні, перукарські, медико-соціальні, транспортні послуги, тощо.

Нині у Славутському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працює 40 працівників, на обслуговуванні перебуває 1233 одиноких, одиноко проживаючих громадян та людей з інвалідністю. Один соціальний робітник обслуговує 16-18 підопічних (норма обслуговування 6-8 чол.). Але незважаючи на понаднормове навантаження, обслуговуванням охоплена більша частина населення похилого віку району. Ведеться постійна робота із виявлення громадян, яким необхідне надання соціальних послуг.  З метою забезпечення доступності соціальних послуг, покращення їх якості, більш повного охоплення громадян похилого віку соціальним обслуговуванням у територіальному центру створена мультидисциплінарна команда до складу якої входять члени колективу територіального центру – перукар, водій, сестра медична, швачка, соціальний працівник, завідувачі відділень. Досягненням територіального центру  є мобільність надання соціальних послуг,  адже все обладнання для надання оздоровчих послуг наявним вантажно-пасажирським автомобілем доставляється до всіх населених пунктів  району. При наданні підочним послуг з прання організовано збір та видачу білизни і одягу за місцем проживання громадян.

Самовіддана праця  всього колективу  терцентру протягом чверті століття допомогла не одній людині пережити особисті життєві труднощі та покращити життя сільських мешканців навіть у найвіддаленіших селах. Сподіваємось, що при подальшому утворенні об’єднаних територіальних громад місцевим виконавчим комітетам, депутатам вистачить мудрості та розуміння зберегти комплексне соціальне обслуговування в районі, потужну матеріально-технічну базу територіального центру, що дозволяє розширювати спектр якісних адресних соціальних послуг  для задоволення потреб інвалідів і самотніх стареньких. Адже увага до людей похилого віку – святий обов’язок кожного з нас. Вони мають знати що недаремно прожили життя, працювали, заслужили на пошану й увагу суспільства.

 

Користуючись нагодою, від імені колективу тер центру висловлюю велику вдячність нашим підопічним за довіру, партнерам – за співпрацю й підтримку,  керівництву - за допомогу,  колишнім працівникам  та ветеранам – за  багаторічну клопітку  роботу,  колегам  -  за професіоналізм, працездатність та відданість справі.

Вітаю весь трудовий колектив Славутського районного територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) з 25 річним ювілеєм.

Нехай доля пошле вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на вашому життєвому шляху.

Лариса Мазур ,

директор районного територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  

Альбом: 25 років від заснування Альбом: 25 років від заснування
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2289 | Переглядів: 83Дата публікації: 10:50 30.01.2018