Патронатна родина як альтернатива дитячим притулкам та інтернатам
Патронатна родина як альтернатива дитячим притулкам
та інтернатам

Поділитися новиною:

Патронатна родина як альтернатива дитячим притулкам та інтернатам

В Україні 104 тисячі дітей виховуються в закладах інституційного догляду і лише кожен десятий – дитина-сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування, в усіх інших є батьки.

Про це повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Він стверджує, що патронатна сім’я або тимчасова родина дозволяє дитині краще пристосуватись до життя у суспільстві.

Що ж таке патронат?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Тобто, функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення дитини з батьками менш травматичним. В патронатній сім’ї дитина забезпечується необхідною підтримкою та доглядом. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово (до трьох місяців). За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини у прийомну сім’ю, під опіку тощо.  Така форма сімейного виховання та влаштування дитини є альтернативою інтернатному закладу.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.  Помічник патронатного вихователя - це його чоловік/дружина чи інший дорослий член його родини. 

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки.

Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та два прожиткових мінімуми на дитину.

Створення ефективної системи патронатних сімей дозволить не лише вберегти дітей від влаштування в заклади, а й зменшити кількість інтернатів. Матеріальна підтримка патронажних сімей не тільки дешевше будівництва та утримання казенних дитячих установ, але, і це головне, - забезпечує кинутим дітям те, що для них важливіше всього на світі і те, без чого вони не виростуть нормальними людьми - сімейні тепло і ласку.

За додатковою інформацією про сімейний патронат звертайтеся до Славутського районного центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Козацька, 40, м. Славута Хмельницької області, тел. (03842) 7-20-54.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2266 | Переглядів: 50Дата публікації: 16:25 23.01.2018