До уваги роботодавців району! Змінено розмір мінімальної заробітної плати.
До уваги роботодавців району! 
Змінено розмір мінімальної заробітної плати.

Поділитися новиною:

До уваги роботодавців району! Змінено розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018 у місячному розмірі – 3723 грн. та у погодинному розмірі – 22,41 грн.

        З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн.  Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то їм необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

           Водночас наголошуємо - суб’єкти господарювання зобов'язані нараховувати та виплачувати індексацію заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

          Нагадуємо, що за недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого вчинено порушення. При цьому, заходи щодо притягнення до відповідальності за таке порушення вживаються незалежно від факту його усунення в ході інспекційного відвідування державними інспекторами ГУ Держпраці у Хмельницькій  області

        Шановні роботодавці! Звертаємо увагу, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність, розміри штрафних санкцій зросли відповідно до розміру мінімальної заробітної плати.

         Закликаємо роботодавців неухильно дотримуватись вимог законодавства про оплату праці в частині виплати заробітної плати не нижче мінімального встановленого розміру.                                                               

                                                                Н.Сидорук, начальник відділу праці, організації  соціальних послуг

                                                                та у справах сім’ї управління соціального захисту

                                                                населення Славутської РДА 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2228 | Переглядів: 82Дата публікації: 13:01 12.01.2018