День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки
День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки

Поділитися новиною:

День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки

Сьогодні в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЄС.

Щорічно, 14 грудня, Україна відзначає День вшaнування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЄС.

Цей сумний день принесли нам на своїх крилах чорні лелеки: кажуть, після аварії на ЧАЕС саме такими бачили їх в зоні лиха.

Понад чверть століття в Україні та світі існує зловісний вимір часу: до і після Чорнобиля. До 26 квітня 1986 року світ мав ілюзію власної безпеки. Після цієї дати ніхто і ніде не може бути впевненим у безпечному завтрашньому дні.

Сьогодні, з метою вшанування подвигу тих, хто кинувся рятувати світ від радіації, в селі Перемишель відбувся урочистий захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС. Участь у заході взяли учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС, голова райдержадміністрації Б.Маршук, голова районної ради Л.Радзивілюк, голова районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» М.Гордєєв,   громадськість.

На початку заходу учні Перемишельського навчально – виховного комплексу виконали для присутніх невелику святкову програму до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЄС. 

Далі до присутніх звернувся голова РДА Богдан Маршук, який подякував ліквідаторам за їх героїчний подвиг, за відвагу та самопожертву. За те, що не злякалися і кинулися на боротьбу з радіацією, чим запобігли ще більшій катастрофі всесвітнього масштабу. Також Богдан Петрович наголосив, що районна влада буде і надалі всіляко підтримувати ліквідаторів аварії на ЧАЄС, які проживають в районі та спільно з головою районної ради Леонідом Радзивілюком вручив грамоти райдержадміністрації та районної ради, подарунки ліквідаторам району.

Голова районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» Михайло Гордєєв також вручив грамоти ліквідаторам від своєї організації.

Згадали присутні і тих, хто поклав життя у боротьбі з Чорнобильською чумою. А це тисячі пожежників, міліціонерів, військових, авіаторів, енергетиків... Ці герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони, ціною власного життя, врятували світ від значно масштабнішої катастрофи. Вічна пам'ять та шана їм за це.

ДОВІДКА.   На території Славутського району проживає 87 осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 7  інвалідів, захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, 36 - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ та ІІІ категорії, 21 - потерпілий, 2 - дружина померлого громадянина із числа ліквідаторів І категорії, смерть якого пов’язана з Чорнобильською  АЕС та 21 дитина потерпіла внаслідок  аварії на ЧАЕС.

На соціальні виплати за Чорнобильськими програмами у 2017 році передбачено   163,1 тис. грн. Основні напрями фінансування – це: компенсаційні виплати на продукти харчування, відпустки, забезпечення пільговими медикаментами, санаторно-курортне лікування.

Особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи користуються              50% знижкою плати за користування житлом, комунальними послугами, телефоном. Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення відшкодовується 50% вартості твердого палива в межах норм споживання. У 2017 році надано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 40,6 тис. грн., на послуги зв’язку - 1,3 тис. грн., виплачені пільги на тверде паливо у готівковій формі на суму 15,6 тис. грн.

Пільги санаторно-курортного лікування поширюються на найбільш вразливу категорію осіб з числа постраждалих, а саме на дорослих громадян, віднесених до І категорії, та дітей інвалідів, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою. У 2017 році 3 осіб потребували санаторно-курортного лікування і були ним забезпечені. На обліку в управлінні соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2018 році перебуває 3 особи.

Управлінням соціального захисту населення здійснюється відшкодування підприємствам, установам та організаціям додаткової відпустки (16 календарних днів) для працюючих постраждалих  внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС  віднесених до 1 та 2 категорії.  У  2017 році управлінням відшкодовано додаткову відпустку 9 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС на суму 21,5 тис. грн.

З коштів районного бюджету у 2017 році  виплачено матеріальну допомогу 8 потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 4,0 грн.      

Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки Альбом: День, який принесли нам на своїх крилах чорні лелеки
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2162 | Переглядів: 73Дата публікації: 15:03 14.12.2017