НАСИЛЬСТВУ НАД ДІТЬМИ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ
НАСИЛЬСТВУ НАД ДІТЬМИ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ

Поділитися новиною:

НАСИЛЬСТВУ НАД ДІТЬМИ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ

«Ці руки, руки матері тримають мене, піклуються про мене - і я люблю це. Але ці ж руки мене лупцюють і я це ненавиджу», так розповідала дівчинка з одного із сіл району.

Жорстоке поводження з дітьми трапляється частіше, ніж ми вважаємо. Дітей б’ють удома, не створюють їм належних умов для проживання та виховання, а вони бояться комусь про це сказати. Важко зупинити те, що відбувається за зачиненими дверима. За даними ООН, саме небезпечне місце для дитини, як це не дивно звучить, - його сім'я.

В Законі «Про охорону дитинства в Україні» сказано, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватись на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

Основним законодавчим документом, що регулює питання із запобігання насильства в сім’ї є Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». В законодавстві насильство в сім’ї трактується як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина, наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Службою у справах дітей організована робота щодо раннього виявлення порушень прав дітей, попередження проявів насильства над ними.

На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває 27 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. З них: 5 дітей, постраждалих від насильства в сім’ї, та 22 дитини проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Крім того, в районі проживає 206 дітей у 74 неблагополучних, функціонально-неспроможних сім’ях, які можна віднести до категорії сімей, де існує загроза психологічного та економічного насильства.

За 2017 рік службою спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Славутським відділом поліції проведено 37 цільових, обстежено умови проживання дітей в 72 неблагополучних сім’ях.

За наслідками рейдів 3 дітей вилучено із сім’ї, де умови проживання загрожували їх життю та здоров’ю, ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 8 батьків відносно 20 дітей, 27 батьків попереджено про притягнення до адміністративної відповідальності. В судовому порядку позбавлено 6 батьків батьківських прав відносно 15 дітей та відібрано 3 дітей від матері без позбавлення її батьківських прав.

Насильство щодо дітей існує у всіх країнах світу й соціальних групах, не залежить від рівня доходів і етнічного походження, набуває різних форм, часто відбувається під прикриттям закону й держави.

Насильство над дітьми – це реальна загроза для розвитку суспільства. Адже жорстоке поводження з дітьми в подальшому формує з них людей, які не здатні створювати повноцінну сім’ю, бути гарними батьками, а також є по­штовхом до відтворення жорстокості по відношенню до власних дітей.

 

    Служба у справах дітей        

           

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2113 | Переглядів: 78Дата публікації: 15:51 27.11.2017