На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні
На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні

Поділитися новиною:

На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні

Меморіальний захід з вшанування пам’яті відбувся у Полянському сільському будинку культури за участі керівника апарату райдержадміністрації Ігоря Крутенчука, заступника голови районної ради Олексія Лавренчука, сільського голови Любові Ліпської, працівників Полянської сільської ради, вчителів та учнів Полянського НВК, небайдужих жителів села.

Щороку, в останню суботу листопада, Україна у скорботній молитві схиляє голову перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. Перед малими дітьми, ангельське життя яких було обірвано і позбавлено майбутнього. Перед матерями, які робили все можливе для того, щоб захистити свої родини, своїх дітей, і не змогли цього зробити. Перед людьми старшого віку, які були носіями української мудрості. Перед сповненими сил і надій хліборобами, які вирощували хліб на щедрій та благодатній українській землі і були пограбовані. Перед розстріляним українським Відродженням: митцями, письменниками, поетами, вченими, більшість яких була знищена страшним голодом 32-33-го років.

І досі неможливо уявити, що в країні, де родючі землі, де простягаються пшеничні лани, сталася така трагедія. Хіба можна змиритися з тим, що українську націю цілеспрямовано винищували, забираючи останній шматок хліба? Хіба можна осягнути розумом те, що тодішня більшовицька влада умисно забирала у селян все до останнього, прирікаючи їх на голодну смерть? Минуло 85 років після тих жахливий подій, а біль понесених втрат і досі щемить у наших серцях. Майже кожен українець втратив своїх рідних у тій жахливій трагедії. Трагедії, яку увесь цивілізований світ визнав геноцидом українського народу.

Звертаючись до присутніх, керівник апарату районної державної адміністрації Ігор Крутенчук відзначив: «Сьогодні усі ми зібралися щоб вшанувати пам'ять жертв, безумовно, однієї з найтрагічніших сторінок в історії української держави, однієї з найсумніших сторінок в історії українського народу. І в ці дні тисячі людей в різних куточках світу, в кожному українському місті та селі схилять свої голови в скорботі та запалять свічку пам’яті за мільйонами загиблих українців, за мільйонами в нічому неповинних жертв більшовицького тоталітарного режиму. Голодомор 1932-1933 років був справжнім злочином проти української нації, це було одне з найважчих випробувань, що випало на долю наших людей, але незважаючи ні на що український народ виявив стійкість завдяки вірі у свої сили, любові до України, споконвічному прагненню до свободи та незалежності. Сьогодні наш святий обов’язок зберегти в серцях пам’ять про ті страшні події, передати її наступним поколінням. Смерть від голоду – страшна. Але страшнішим за неї є забуття. Наслідки трагедії завжди будуть частиною нашої національної пам`яті. Лише знання та усвідомлення правди про минуле робить людину вільною та відкриває шлях до майбутнього і ми повинні зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії»

 На завершення заходу  присутні  в  пам’ять про численні жертви українського народу запалили свічки, вшанували безневинно загиблих хвилиною мовчання та  поклали квіти до пам'ятного знака жертвам Голодомору.  

Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні Альбом: На Славутчині вшановано пам’ять жертв голодоморів в Україні
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2108 | Переглядів: 82Дата публікації: 17:14 24.11.2017