Cоціальні наслідки виплати заробітної плати «у конвертах»
Cоціальні наслідки виплати заробітної плати «у конвертах»

Поділитися новиною:

Cоціальні наслідки виплати заробітної плати «у конвертах»

Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати "у конвертах". Адже, значна частина найманих працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати свою заробітну плату, як "офіційну" (майже завжди мінімальну) та неофіційну.

 А іноді трапляється і так, що працівники навіть і не знають про те, що їхня зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості та зазначена у поданій звітності до персоніфікованого обліку в органах Пенсійного фонду.
В результаті, погодившись на отримання зарплати в "конвертах", багато людей не задумуються, що насамперед вони свідомо обкрадають самі себе.

 На перший погляд, здається, що ж тут поганого, вигідно, як для роботодавця так і для робітника. Адже, перший - не сплачує податки та внески, а другий – отримує достатню суму заробітку. Однак, насправді ця вигода примарна. Працівник, який отримує заробітну плату неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Звернувшись, при необхідності, про захист своїх прав, до будь якої інстанції, у такого працівника не буде жодних доказів для підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати.

Отримуючи свою заробітну плату у "конверті", такий працівник вчиняє також серйозне правопорушення – фактично він особисто та його працедавець ухиляються від оподаткування.

Окрім того, мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії та інших соціальних виплат у майбутньому. Адже, відповідно до чинного законодавства, лише за умови сплати працедавцем внесків, йому буде зараховано відповідний страховий стаж.

Зарахування страхового стажу буде здійснюватись пропорційно сплаченим страховим внескам. Існують ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше одного місяця страхового стажу, а низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. 

Отже, не оформлені належним чином трудові відносини між працівником і роботодавцем  сьогодні, призведуть до того, що такий працівник в майбутньому залишиться без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

Не будьмо байдужими! У випадку виявлення факту неоформлених трудових відносин, або виплати заробітної плати в «конверті» інформуйте за тел. 2-38-29 (управління соціального захисту населення Славутської райдержадміністрації).
 

Н.Сидорук начальник відділу праці, організації соціальних

 послуг та у справах сім’ї управління соціального захисту населення

Славутської РДА
 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2084 | Переглядів: 59Дата публікації: 10:18 21.11.2017